קם לביהמ"ש: בלאו זכה בתהילת עולם

ענת קם, שהורשעה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של ריגול חמור ואחזקת מידע סודי ומסירתו, מסרה את טיעוניה הסופיים בערעור על עונש המאסר שנגזר עליה. "מהו המסר העולה מהסדר הטיעון עם בלאו? אם אתה עיתונאי, דע לך שתוכל לפגוע בביטחון המדינה", כתב עורך דינה

קם לביהמ"ש: בלאו זכה בתהילת עולם. ארכיון (רויטרס)

במסגרת הטיעונים הסופיים לעונש בערעורה של ענת קם, היא תוקפת את החלטת בית המשפט להחמיר בעונשה ולגזור עליה ארבע שנות מאסר וחצי, זאת לאור העונש הקל יחסית שנגזר על העיתונאי אורי בלאו - ארבעה חודשי עבודות שירות בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עו"ד אילן בומבך המייצג את קם, העביר את הטיעונים הסופיים לעונש לבית המשפט העליון, בהם אף הציג טבלה המשווה בין התנהלות קם ובלאו לאורך הפרשה והמשפט סביב הדלפת ופרסום המסמכים הסודיים - ואת הפער ביחס בית המשפט בין השניים.

במסמך טוען סניגורה של קם: "מהו המסר העולה מהסדר הטיעון עם בלאו? אם אתה עיתונאי, דע לך שתוכל לפגוע בביטחון המדינה, לעבור על החוק, לשבש הליכים, להימלט מאימת הדין, לשקר, להפר הסכמים, לא להתחרט ולא להתנצל על מעשיך - ובסוף תקבל עונש מקל מאוד".

עוד נכתב במסמך שהוגש: "בלאו ועיתון הארץ זכו בתהילת עולם כתוצאה מפרסום הכתבות. אפילו מהליך העמדתו לדין של בלאו, יוצאים בלאו והעיתון כ'קורבן' לכאורה של שלטון אשר השתבשה עליו דעתו והוא איננו יודע עוד חופש עיתונות מהו. גם בלשכת האלוף כולם קודמו. אף אחד לא נמצא כאחראי. האלוף נווה (אלוף הפיקוד בעת שהמערערת שירתה בלשכה) קודם לתפקיד סגן הרמטכ"ל, הרל"שית צביה קודמה אף היא. ומי היחידה ש'קודמה' למעצר בית, לשיסוי ההמונים ולבסוף לבית האסורים? המערערת".