3 שנות מאסר לשייח' שהורשע בהסתה לטרור ואלימות: "עשו ממנו בן לאדן הישראלי"

בית המשפט השלום בנצרת גזר שלוש שנות מאסר על השייח' נאזם אבו-סלים, האימאם של מסגד "שיהאב א-דין" בעיר שהואשם בהסתה לאלימות ולטרור. השופטת: "השקפת עולמו תאמה להשקפת העולם של אל-קעידה". הוא בתגובה: "לא מאמין למערכת המשפט בישראל, רק לקוראן"

בית משפט השלום בנצרת גזר היום 3 שנות מאסר על השייח' נאזם אבו-סלים, האימאם של מסגד "שהאב א-דין" ("מסגד המריבה") בנצרת, שהורשע בהסתה לטרור ואלימות. על פי כתב האישום, נהג אבו-סלים להפיץ כרוזים וספרים שגרמו למתפללים לאמץ אידיאולוגיה איסלאמית קיצונית שאף הביאה לרציחתו של נהג המונית יפים ויינשטיין ז"ל לפני כשלוש שנים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צפו בריאיון עם השייח' לפני שנתיים

"הפרסומים שלו היו מאורגנים ושיקפו את השקפת עולמו והשקפת העולם של ארגון אל-קעידה", קבעה השופטת לילי יונג-גפר בגזר הדין. "המסרים הקיצוניים שלו הועברו למתפללים במכוון, כדי שיאמצו השקפת עולם קיצונית", כתבה והוסיפה כי בפועל, הם הביאו להסתה לטרור ואלימות.

השייח' אבו-סלים, שהגיע הבוקר לבית המשפט השלום בנצרת מלווה בקרובי משפחתו, אמר שהוא לא מאמין לבתי המשפט הישראליים וסירב להתראיין לכלי התקשורת: "אני מאמין רק לפסוקי הקוראן". עורך דינו של הנאשם, רפי מסאלחה מסר בתגובה כי יערער על ההחלטה. "זו החלטה חסרת תקדים. המקרה שלו נופח. אני לא מבין איך המשטרה לא חוקרת מקרים אחרים של הסתה, כמו פרסום הספר 'תורת המלך' שהתיר להרוג מי שאינו יהודי", אמר.