מאסר לעובד סוציאלי שתקף מינית נער בן 15

בית המשפט בחיפה גזר על יוסף דיאמנט, עובד סוציאלי בן 62, שנתיים מאסר בפועל, לאחר שהורשע בביצוע מעשים מגונים בנער בו טיפל. "ניצל תפקידו ומעמדו כלפי קטין שרכש כלפיו אמון"

הנאשם תקף את מי שנתן בו אמון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום שנתיים מאסר בפועל על יוסף דיאמנט, עובד סוציאלי בן 62, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בנער בן 15 שבו טיפל. בנוסף, גזר עליו סגן נשיאת בית המשפט, השופט אילן שיף, שנת מאסר על תנאי, פסילת רישיון נהיגה לשנה ותשלום פיצוי של 10,000 שקל למתלונן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דיאמנט הורשע בעבירות של מעשה מגונה, מעשה מגונה בפומבי, הפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח משרה, איסור לנהוג בלי רישיון נהיגה ומעשי פזיזות ורשלנות. על פי כתב האישום הוא שימש כעובד סוציאלי וכפקיד סעד במועצה האזורית חוף הכרמל ובמסגרת עבודתו טיפל במתלונן הקטין, בן למשפחה קשת יום, שהוריו נכים והוא עצמו סובל מבעיות קשב וריכוז.

הוא הורשע בכך שניצל את תפקידו ואת האמון שנתן בו המתלונן. דיאמנט נסע עם הנער שלוש פעמים לחופי ים שונים ונתן לו לנהוג ברכבו. במפגש הראשון, בהגיעם לחוף, נכנסו השניים למים, כשהנאשם לבוש בתחתונים ושיחקו במשחק "הטבעות".

נכנס עם הנער לים כשהוא עירום

במפגש השני נכנסו השניים למים, לאחר שדיאמנט פשט את מכנסיו ותחתוניו ונותר עירום. הוא ביקש מהמתלונן לחשוף את איבר מינו ולהתרחץ גם הוא בעירום והנער סירב. דיאמנט אמר לו כי הוא אוהב אותו כילדו. באותו מפגש הוא התחכך בגופו של המתלונן, חיבקו מאחור וכן ניסה להוריד את מכנסיו של המתלונן ותפס באיבר מינו.

בתגובה אמר לו הנער "יא הומו" וביקש ממנו "להפסיק עם השטויות". במפגש האחרון, שחלקו תועד, נכנס דיאמנט לים כשהוא עירום והציע למתלונן לרחוץ גם הוא בעירום. גם הפעם סירב הנער. שוב, נגע דיאמנט באיבר מינו - מעל תחתוניו.

"יעבור זמן רב עד שהצלקות יגלידו"

השופט שיף ציין כי "חומרת מעשיו של הנאשם נעוצה בשילוב שבעצם מעשיו לבין ניצול תפקידו ומעמדו, כלפי קטין מטופל, שרכש כלפיו אמון ולמרבה הצער, למד לדעת כי גם מי שאמור לסייע לו פוגע בו ובנפשו".

"ככל הנראה יחלוף זמן רב עד שהצלקות שנחרצו בנפשו של המתלונן יגלידו". הוסיף השופט, ואמר כי הנער סובל מאי שקט, הוא אינו ישן ואף ביקש טיפול פסיכיאטרי.