מרינה גלר זעמה על ההקלה בעונש הנער שהרג את בנה:"עוד תקבלו את גופות ילדיכם בביה"ח"

בית המשפט קיבל חלקית את ערעורו של הנער שהורשע בהריגת פיליפ גלר בן ה-16 בחודש יוני בשנה שעברה. על פי ההחלטה, תידחה כניסתו של הנער לבית הסוהר בשנה נוספת. עם קיזוז שליש מתקופת מאסרו ייתכן שהוא ירצה שלוש שנות מאסר בלבד

בית המשפט העליון קיבל הבוקר חלקית את ערעור סנגוריו של הנער שהורשע בהריגתו של פיליפ גלר ביוני 2011 בבאר שבע. השופטים החליטו להמיר את אחת משנות המאסר שנגזרו עליו בשנת שהייה במעון סגור בתנאי כליאה. לאחר תום התקופה במעון ייכנס הצעיר לבית הכלא לריצוי יתרת עונשו - חמש שנים. "זאת בושה, הרוצח יוכל לעבור לידי בעוד שלוש שנים ולחייך", הגיבה בזעם אמו של פיליפ, מרינה גלר, בבית המשפט.

במרס האחרון גזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע שמונה שנות מאסר על הנער, שנתיים מאסר על תנאי ותשלום פיצוי של 40 אלף שקלים למשפחתו של גלר.

הנער התוקף שוהה ב-11 החודשים האחרונים במעון הסגור מפאת היותו קטין. לפי החלטת בית המשפט, הוא יישאר שם גם בשנה הקרובה ולאחריה ייכנס לבית הכלא וירצה חמש שנות מאסר נוספות. עוד הוחלט, כי התקופה בה שהה הנער במעון עד כה תנוכה ממאסרו. ההחלטה מעוררת מחלוקת כי ייתכן שעם קיזוז שליש על התנהגות טובה, עשוי הנעיר להשתחרר בעוד שלוש שנים - 4 וחצי שנים בלבד לאחר שהרג את גלר.

מרינה גלר, אמו של פיליפ ז"ל, הגיעה באיחור לבית המשפט וכששמעה את החלטת השופטים להקל בעונשו של הנער שדקר את בנה למוות הגיבה בזעם. "השופטים מעבירים מסר שלצעיר יש זכות לרצוח, כנראה שזה עוד יקרה ותקבלו את הגופות של ילדיכם בבית החולים", אמרה בצער.

"זה מאכזב שהשופטים עומדים לצד העבריין ולא החמירו את העונש כמו שציפינו", אמר גלר בבית המשפט. "הנער שהרג את בני יהיה במעון סגור, פנימייה עם תנאים נהדרים, חוגים וכדורגל".

גלר האשימה את בית המשפט בהתנהלות בעייתית של "סגירת פינות" באשר להסדר הטיעון שגובש עם הנער וטענה כי בעצם ההחלטה, מעבירים השופטים מסר לחברה. "זאת בושה לכל המערכת אבל כנראה שזה מגיע לציבור ולברה שלנו, שהרוצח ייצא לחופשי בעוד שלוש שנים, יעבור מולי ויחייך", הדגישה גלר.

הבילוי של החברים הפך לקטטה קטלנית

על פי כתב האישום שהוגש בתחילת השנה, ביוני 2011 אירח הנער הדוקר בביתו בבאר שבע מספר חברים ובהם פיליפ גלר. בשלב מסוים הלכה הקבוצה לפארק סמוך, אז פרץ ויכוח בין השניים במהלכו הם קיללו והכו אחד את השני באגרופים, עד שחבריהם נאלצו להפריד ביניהם.

הדוקר חזר לביתו, אך כעבור זמן מה הגיע לשם גלר בליווי חבריו, וקרא לו שייצא מביתו. כשהבחין בו הנער הדוקר, הוא לקח סכין מהמטבח באורך 20 סנטימטר, הצמיד לצווארו של גלר ואיים שידקור אותו אם לא ייצא מביתו. גלר ז"ל אמר לו ש"אם הוא גבר" שיניח את הסכין והם "יילכו מכות בלי כלום". הוא אף הניח את האבן על אדן החלון והראה לדוקר שידיו ריקות.

גלר הסתובב, יצא אל החצר ואז הטיח בפניו של הנער אבן וגרם לפציעה באזור הפנים. הנער, שאחז באותו הזמן בסכין, דקר בתגובה את גלר ז"ל בעוצמה רבה עד שהסכין נשבר והקת נשארה בידו. לאחר מכן הורה הדוקר לחבריו לעזוב את המקום, יצא מן הבית, נעל את הדלת ונמלט. גלר פונה לבית החולים על ידי צוות מד"א שהוזעק למקום, אך מת מפצעיו כעבור זמן מה בבית החולים סורוקה.