מנהלת בי"ח תואשם בהתאבדות מטופלת?

בית משפט השלום בחיפה קבע כי מנהלת בית חולים טירת הכרמל וסגנה התרשלו לכאורה במילוי תפקידם - מה שהוביל להתאבדות מטופלת. השניים התבקשו להשמיע את טענותיהם ולהביא את ראיותיהם בפני בית המשפט לפני החלטה על הגשת כתב אישום

הנהלת בית החולים התרשלה? ארכיון (חדשות 2)

מנהלת בית החולים טירת הכרמל וסגנה, גרמו לכאורה למותה ברשלנות של מטופלת שאושפזה והתאבדה בתוך מתחם בית החולים - כך קבע היום שופט בית משפט השלום בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטופלת התאבדה בתלייה בחודש אוגוסט 2009 בזמן שאושפזה בבית החולים. בהחלטתו במסגרת בקשה לחקירת נסיבות מותה, ציין השופט זאיד פלאח כי המנהלת וסגנה ידעו אודות ניסיון ההתאבדות הקודם של המנוחה ואודות המסוכנות הנשקפת ממנה להתאבדות נוספת.

בנוסף ציין, כי שלוש שנים לפני התאבדותה התאבד באותו מקום, או במקום סמוך אדם אחר, בנסיבות דומות. לדברי השופט, היה עליהם לצפות את האפשרות כי המנוחה תנסה להתאבד שוב, והיה עליהם לצפות שייתכן והיא תתאבד במקום שבעבר הלא רחוק התאבד בו אדם אחר.

בהחלטת השופט הוא מציין כי על המנהלת וסגנה קיימת חובה לנקוט באמצעים סבירים כדי למנוע את הסכנה, ומשלא עשו כן - נקשר הקשר הסיבתי הנדרש, בין התרשלותם של המנהלת וסגנה, ובין התוצאה הקטלנית. השופט הדגיש: "מנהל וסגן מנהל סבירים יכלו ואף צריכים היו לצפות התרחשות מעין זו, ומשלא עשו כן - התרשלו במילוי תפקידם, והתרשלותם זו גרמה למות המנוחה".

לפני מתן החלטה לצו אישום, ניתנה אפשרות לשני הרופאים להשמיע את טענותיהם ולהביא את ראיותיהם בפני בית המשפט.