בלעדי: הנאשם במעורבות בלינץ' בירושלים מדבר

שמעון סימן טוב, הנאשם הבגיר היחיד במעורבות בניסיון הלינץ' בג'אמל ג'ולאני במרכז ירושלים לפני כשבועיים, מגיב לראשונה לאישומים נגדו - בגין תקיפה בנסיבות מחמירות והסתה לגזענות. סימן טוב בן ה-18 טוען כי היה במקום לרגל יום הולדתו של חבר, וראה את הנעשה מן הצד. "ניסיתי להפריד - והופללתי", הוא טוען

אחרי שהוחזק שבועיים במעצר והוגש נגדו כתב אישום, שמעון סימן טוב בן ה-19 המואשם במעורבות בניסיון הלינץ' בכיכר החתולות בירושלים לפני כשבועיים מתייצב לראשונה מול המצלמות - ומשמיע את הגירסה שלו לאירועי הלילה ההוא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכל התחיל כשהגיע למקום כדי לחגוג יום הולדת לחברו בבר סמוך, ואז האווירה התחילה להתחמם - כך הוא מספר בריאיון לחדשות 2. "היה יהודי, שמאוד לא אהב את הערבים שהיו שם. הוא התעצבן והתחיל להעיף אותם", תיאר סימן טוב. "הוא קיבץ סביבו נערים וחיפש ערבים לריב איתם", המשיך סימן טוב לתאר את השתלשלות האירועים, "הם התחילו לקרוא איטבח אל ערב וכל הדברים האלה. הם מתחילים לשיר יהודי הוא נשמה, ערבי הוא בן זונה".

אז, הוא החל הוא לנסות ולהפריד בין הצדדים: "הייתה עוד קבוצה של ערבים שירדו לכיוון החניון. היהודים ניצלו את ההזדמנות הזו. לערבי הראשון שראיתי אמרתי 'חבל שיהיה פה בלאגן עכשיו, אתה יודע'". סימן טוב כופר כעת באישומים וטוען כי הפלילו אותו. "בן-אדם שנופלים עליו ככה בבית יום אחד, ואומרים שעוצרים אותו, בהתחלה לא אומרים על מה עוצרים אותו - זה סיוט של החיים".

מי שהעידה נגדו של סימן טוב היא אחת הנאשמות הקטינות בתיק, אותה כינה סנגורו של סימן טוב עורך הדין אריאל עטרי, "עדה בעייתית, ששינתה את גרסאותיה מספר פעמים". בית המשפט יצטרך כעת להכריע במהלך המשפט - איזו גירסה לקבל.