ראש העיר פתח תקווה וסגנו יואשמו בלקיחת בשוחד

פרקליטות מחוז המרכז הודיעה היום כי בימים הקרובים יוגש כתב אישום נגד ראש העיר פתח תקווה יצחק אוחיון וסגנו, אוריאל בוסו, בחשד ללקיחת שוחד בשלוש פרשות שונות, בתמורה לקידום ענייניהם הפרטיים של אזרחים. כתב האישום יוגש בכפוף לשימוע בפני פרקליט המדינה משה לדור

פרקליטות מחוז מרכז הודיעה היום כי החליטה להגיש כתב אישום נגד ראש העיר פתח תקווה יצחק אוחיון, יחד עם עוד ארבעה מעורבים נוספים ובהם סגנו, אריאל בוסו, בגין שורת עבירות ובהן לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. אוחיון חשוד בשלוש פרשות שונות שבהן קידם, על פי החשד, את ענייניהם הפרטיים של אזרחים במסגרת תפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעת הפרקליטות נמסר כי תיק החקירה הגיעה אליהם בחודש מאי 2011, לאחר חקירה גלויה וסמויה שנערכה על ידי היחידה לחקירות הונאה (יאח"ה).

ממצאי התיק נבדקו בפרקליטות באופן מקיף ומעמיק, ולאחר שבוצעו השלמות חקירה במשטרה הודיעו בפרקליטות לראש העיר פתח תקווה כי יוגשו כתבי אישום נגדו ונגד סגנו בגין לקיחת שוחד. הגשת כתב האישום תתבצע, כך על פי ההודעה, בכפוף לשימוע בפני פרקליט המדינה משה לדור.

בתגובה להחלטת הפרקליטות אמרה עורכת דינו של אוחיון, רחל תורן: "יש בידינו תשובות טובות לכל הטענות ואלה תוצגנה בבוא העת בפני הרשויות המוסמכות, זאת לאחר שנקבל את חומר החקירה. עיתוי הפרסום אינו מקרי: שנת הבחירות לרשויות המקומיות החלה, ויחד עימה יגיע גל פרסומים שליליים נגד ראש העיר. מדובר בעיר ה-6 בגודלה בישראל, המצויה בתנופת פיתוח אדירה, ובראש עיר המשלים כהונה שלישית ומוצלחת. כמי שעסוק בעשייה מרובה לטובת הציבור, עליה הוא זוכה להערכה רבה, אך טבעי הוא שיש הרוצים ברעתו".

פרקליטו של סגן ראש עיריית פתח תקווה, עו"ד עפר ברטל, מסר בתגובה: אנו שמחים על ההזדמנות שניתנה בידינו על ידי הפרקליטות, להסביר להם לאחר לימוד הראיות, את עמדותינו בתיק. אנו סמוכים ובטוחים, שהפרקליטות תאזין לנו בלב פתוח ובנפש חפצה ותסגור את התיק לאחר השימוע.