כתב אישום נגד מרעיל המשפחה מרעננה: "התכוון לפגוע במשפחה משום היותם יהודים"

פרקליטות מחוז המרכז הגישה לבית המשפט כתב אישום חמור נגד עותמאן נסערה, בגין הרעלת בני המשפחה מרעננה לפני כשנה. על פי כתב האישום, פיזר הנאשם את הרעל שהביא עימו במספר מוקדים ברחבי הבית במטרה לגרום למותם של באי הבית. "הנאשם התכוון להחדיר את הרעל נוכח כוונתו לפגוע בבני המשפחה בהיותם יהודים", נכתב

פרקליטות מחוז המרכז הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום חמור נגד עותמאן נסערה, פלסטיני תושב בית פוריק, בגין הרעלת בני משפחת לרנר מרעננה לפני כשנה. כתב האישום מייחס לנאשם עבירות של שימוש ברעל מסוכן בכוונה לפגוע ולסכן חיי אדם, כניסה והתפרצות למקום מגורים וגניבה. "הנאשם הגיע לבניין כשברשותו רעל מסוכן נוכח כוונתו לפגוע לבני המשפחה בהיותם יהודים", נכתב בכתב האישום.

כתב האישום מפרט באריכות את ניסיונו של הנאשם, שהיה פועל בבניין של המשפחה וגם בדירתם, להרעיל את בני המשפחה באמצעות שימוש ברעל מסוכן מסוג "מתומיל" שנועד להדברת חרקים. נסערה, כך נכתב, פיזר את הרעל המסוכן במספר רב של מוצרי מזון ושתייה ברחבי הבית. "הנאשם פיזר את הרעל בבקבוק מיץ, בקבוק מים מינרליים, קומקום חשמלי, מיכל מי שתייה, תה גרגירים וקופסאות מזון מפלסטיק שהיו בתוך המקרר". לאחר שסיים לפזר את הרעל בין מוצרי המזון השונים גנב הנאשם מהדירה טלוויזיה, זוג טבעות נישואין, כסף מזומן ויצא מהבית.

"מסוכן - יש להשאירו במעצר עד תום ההליכים"

אב המשפחה, שהגיע זמן קצר לאחר מכן לדירה, הבחין מיד בפריצה ומיהר להזעיק את המשטרה. ניידת ובה שלושה מתנדבים הגיעה לדירה. "תוך זמן קצר החלו חלק מהנוכחים לחוש ברע, להקיא, להקציף מפיהם, להזיע, תוך אובדן תחושה וזאת לאחר שלגמו ממשקאות שונים שהיו בדירה". בהמשך, פונו בני משפחת לרנר בדחיפות לבית החולים לצורך טיפול ואשפוז יחד עם אחד המתנדבים שנפגע אף הוא.

בעקבות הנסיבות החמורות של האירוע ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו של עותמן עד לתום ההליכים. "התכנון המקדים וההצטיידות ברעל בכוונה לפגוע ולהזיק ליהודים והחדרת הרעל למגוון פריטי מזון ומשקה שהיו בדירה יש בהן כדי ללמד אלפי מונים על מסוכנותו של המשיב", נכתב בבקשת הפרקליטות.

נאשם נוסף בפרשה הוא חוסאם אלרחים, שהיה אחראי על השיפוצים בבניין. על פי כתב האישום נגדו, הוא זה שתמורת 4,000 שקלים דאג שדירת המשפחה תהיה ריקה כדי שהנאשם המרכזי יוכל להיכנס פנימה. מכתב האישום לא ברור האם אלרחים ידע על כוונתו של נסערה להרעיל את בני משפחת לרנר.

הוא מואשם שפרט לקשירת קשר לפריצה של נסערה, גנב מצלמה ורכב מבית המשפחה. גם בזמן שבני המשפחה היו מאושפזים, העז אלרחים לפי כתב האישום להגיע לבית החולים ולדרוש בשלומם - ואז נכנס פעם נוספת לבית וגנב את המפתח הרזרבי לרכב השני.