הפרקליטות דורשת 6 חודשי עבודות שירות לאולמרט

הבוקר נפתח שלב הטיעונים לעונש בשל הרשעתו של ראש הממשלה לשעבר בפרשת מרכז ההשקעות. הפרקליטות דורשת שאולמרט ירצה שישה חודשי עבודות שירות.

אולמרט בביהמ"ש. ארכיון (חדשות 2)

משפטי אולמרט: פרקליטות המדינה מבקשת שראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ירצה שישה חודשי עבודות שירות, לאחר שהורשע בהפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במוקד הדיון היום עומד ויכוח בין פרקליטיו של אולמרט לצוות התביעה, סביב הבקשה להטיל עליו קלון.

עוד לפני שדנו באולמרט, שמעו השופטים את הפרסומאי החרדי דודי זילברשלג כעד אופי של שולה זקן, לשעבר מנהלת לשכתו של ראש הממשלה. זילברשלג על על הדוכן ובדמעות מחה על כך שלדבריו התקשורת "מתעמרת" בו, בזקן ובאחיה יורם קרשי, שהורשע במתן שוחד.

זיכויו של אולמרט מהאישומים בפרשות "ראשונטורס" ו"מעטפות הכסף" עורר רעידת אדמה במערכת המשפט. אמש הודיע ראש הממשלה לשעבר בשבל ניסיון הפרקליטות להביא להטלת קלון עליו בעקבות הרשעתו בהפרת אמונים בפרשת "מרכז ההשקעות", הוא מוותר על התנאים להם הוא זכאי.

הטלת קלון אפשרית רק באשר לנושאי משרות ציבוריות. אולמרט אומנם כבר אינו ממלא תפקיד מסוג זה, אך במכתב ששיגר התובע בתיק, עו"ד אורי קורב, לסנגורי ראש הממשלה לשעבר הוא ציין כי תנאי הפנסיה שהוענקו לו מתוקף תפקידו מאפשרים להטיל קלון גם עליו. "בכוונתנו לבקש מבית המשפט לקבוע, בין היתר, כי יש קלון בעבירה שעבר הנאשם. לצורך כך בכוונתנו להפנות להחלטות ועדת הכספים של הכנסת, שהתקבלו על פי חוק הגמלאות לנושאי משרה ברשויות השלטון התשכ"ט 1969".

בתגובה לדברים, שיגר פרקליטו של אולמרט עו"ד אלי זהר מכתב לפרקליטות בו הודיע כי כדי להימנע מתרחיש זה, מוותר ראש הממשלה לשעבר על תנאי הגמלאות שלהם הוא זכאי מתוקף התפקיד בו כיהן.

"אין בכוונת אולמרט לשתף פעולה עם תרגילי הלוליינות המשפטית של הפרקליטות, המודיעה בעצם במכתבה כי בכוונתה להיאחז בתנאים שאותם מקבל מר אולמרט כראש ממשלה לשעבר, ככסות ואמתלה לבקש מבית המשפט בכל זאת להטיל עליו קלון", הדגיש עו"ד זהר במכתב התשובה.