מול מצלמות האבטחה: הכה למוות בן 41 בגרזן, אלה ופטיש

לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש כתב אישום חמור המגולל כיצד רצח תושב העיר באכזריות את בן דודו, בגלל סכסוך ממושך ביניהם. "בעוד המנוח שרוע ארצה ואינו מסוגל להתרומם עקב המכות הקשות שספג, רץ הנאשם לעבר מכוניתו וחזר בריצה כשהוא אוחז בידו גם פטיש והכה אותו בעוצמה רבה". הרצח תועד במצלמות אבטחה

מכות פטיש, מכות באלה, תקיפה בגרזן ודקירות רבות - מעשים קשים ואכזריים אלה מתוארים בכתב אישום מזעזע שהוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד תושב העיר שרצח את בן דודו באלימות קשה. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו וציינה כי ברשותה תיעוד אירוע הרצח, מתחילתו ועד סופו, כפי שנקלט במצלמות האבטחה של אחת החנויות באזור, דגימות DNA וממצאים נוספים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי כתב האישום, שהוגש לבית המשפט באמצעות עו"ד אביטל שרוני מפרקליטות מחוז צפון, בין הנאשם עבד אל כרים אבו סלאח ובני משפחתו המורחבת היה סכסוך בן מספר שנים שכלל תקיפות הדדיות בין המנוח לבין אחד מאחיו של הנאשם. ביוני 2012, הגיש אביו של הנאשם תלונה במשטרה כנגד המנוח על כך שלדבריו קילל אותו בעת שהאב יצא מן המסגד.

ב-10 באוגוסט נהג המנוח ברכב בשכונת בילאל-ספאפרה. האותה עת, גם הנאשם נסע באותו מקום ולאותו הכיוון. במהלך הנסיעה, עקף הנאשם את רכב המנוח וגרם לעצירת הסובארו, סמוך לחנות בגדים מיד לאחר מכן, עצר גם הנאשם את רכבו.

"המנוח יצא מהסובארו כשהוא אוחז בידו מכוש", תואר בכתב האישום. "לפתע הגיע אליו הנאשם, בריצה, כשהוא אוחז בידו אלה. הנאשם הכה את המנוח באמצעות האלה בכתפו, הדפו בחוזקה והפילו ארצה, מבלי שהמנוח הצליח לעשות כל שימוש במכוש. הנאשם הוציא את המכוש מידו של המנוח והשליכו למרחק מה. מיד לאחר מכן הוסיף הנאשם וחבט במנוח, באמצעות האלה שאחז בידו, בעוצמה רבה, בראשו של המנוח במותנו וברגליו, פעם אחר פעם, כשהמנוח שוכב על הקרקע, חסר אונים וללא יכולת תזוזה".

הוכה בעוצמה בפטיש

עוד נטען בכתב האישום כי נאשם לא הסתפק בהכאת המנוח ובגרימת חבלות בגופו והחליט לגרום למותו. "בעוד המנוח שרוע ארצה ואינו מסוגל להתרומם עקב המכות הקשות שספג, רץ הנאשם לעבר מכוניתו וחזר בריצה כשהוא אוחז בידו גם פטיש. הנאשם הכה את המנוח, בעוצמה רבה, באמצעות הפטיש, בפלג גופו התחתון, מספר רב של מכות. לאחר מכן, הניח הנאשם את הפטיש בצד הדרך והמשיך לתקוף את המנוח, בעוצמה רבה, באמצעות האלה, כשהוא מכה אותו בידיו, ברגליו ובמותנו. משחדל הנאשם ממעשיו הוא פנה למנוח, שהיה שרוע על הקרקע, הטיח בו דברים ועזב את המקום כשהאלה והגרזן בידיו".

על פי כתב האישום גם בזה לא הסתפק הנאשם ששב כעבור מספר שניות למקום כשהוא אוחז בידיו אלה וסכין. "הנאשם הנחית מכת אלה אחת, בעוצמה רבה, באזור מותנו של המנוח ולאחר מכן דקר את המנוח, באמצעות הסכין, מספר רב של פעמים, ברגליו עד שכתוצאה מאחת הדקירות ננעצה להב הסכין בבשרו של המנוח והנאשם התקשה להוציא את הסכין. לאחר שהנאשם הצליח לחלץ את הסכין מגופו של המנוח, דקר הנאשם את המנוח בחזה וכן, מספר רב של דקירות בזרועותיו ואז שוב ברגליו. הנאשם עזב את המקום כשהוא אוחז בידו בסכין ובאלה".

"הכה ברגליו בגרזן"

כעבור מספר דקות, שב הנאשם למקום בו שכב המנוח כשהוא אוחז בידו גרזן. הנאשם הכה את המנוח, ברגליו, בעוצמה רבה באמצעות הגרזן. מעוצם המכה, ניתקה ידית הגרזן והועפה למרחק. הנאשם המשיך להכות את המנוח באמצעות "ראש" הגרזן, מספר רב של פעמים ורק לאחר מכן, עזב את המקום.

מספר דקות לאחר עזיבת הנאשם את זירת האירוע, הגיעו למקום עוברי אורח אשר הזעיקו את כוחות המשטרה ומד"א. המנוח פונה מהמקום ע"י אמבולנס לבית החולים המשפחה הקדושה שבנצרת שם נפטר, כעבור שעתיים, כתוצאה מפגיעות חמורות בכל חלקי גופו.