משפחתה של רייצ'ל קורי לא תפוצה

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי משפחת קורי לא תפוצה בגין מותה של ביתם רייצ'ל, במהלך הפגנה נגד הריסת בתי פלסטינים בעזה לפני כתשע שנים ודחה את העתירה האזרחית שהגישו נגד המדינה ב-2005. "קורי מצאה את מותה במלחמה ואין המדינה אחראית לנזקים", קבע השופט גרשון. המשפחה: "יום רע למדינת ישראל ולזכויות האדם"

בית המשפט המחוזי בחיפה החליט לדחות היום את התביעה האזרחית שהגישו בני משפחתה של פעילת השלום רייצ'ל קורי, שנהרגה במהלך הפגנה בעזה, לפני למעלה מתשע שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קורי, אמריקנית בת 23 מאולימפיה, וושינגטון, נמחצה למוות במרס 2003 על ידי דחפור צבאי, במהלך הפגנה נגד הריסת בתי פלסטינים ברפיח. התביעה, נגד מדינת ישראל, הוגשה לפני כ-7 שנים, ובמסגרתה האשימו בני המשפחה את מדינת ישראל באחריות למותה של רייצ'ל, ובמניעת חקירה מלאה של המקרה.

"מצאה את מותה במסגרת מלחמה"

"ביום האירוע עסקו הדחפורים בפעילות מבצעית שנועדה למנוע פעולות איבה. החיילים במקום היו נתונים לסכנת חיים", קבע השופט עודד גרשון בהחלטתו, "ציר פילדלפי היה זירת מלחמה".

עוד הסביר השופט - "ניסו לפזר את המפגינים במקום ולהימנע מפגיעה בהם. אין שחר שהדחפור פגע בה במתכוון. קורי מצאה מותה במסגרת מלחמה ואין המדינה אחראית לנזקים", דברי השופט גרשון.

עורך הדין של המשפחה הודיע בתום הדיון כי המשפחה תגיש ערעור על ההחלטה. משפחת קורי כינסה מסיבת עיתונאים, שהועברה בשידור חי, והביעה אכזבה. "זהו יום רע לא רק למשפחתנו, אלא לזכויות האדם, לאנושות, לעולם המשפט ולמדינת ישראל", אמרה אמה של קורי, סינדי, "גם בהליך החקירה, וכעת גם במשפט הוכח שיש מערכת שלמה שעוסקת בהגנה על צה"ל והחיילים, על חשבון האוכלוסייה האזרחית".