8 שנות מאסר לצעיר שהרג יצאנית

בחודש יולי 2013 נפלה אישה אל מותה בתל אביב. מהחקירה התברר כי מדובר באישה שעסקה בזנות, ונעצר חשוד במעשה - בעל הדירה ממנה נפלה האישה. למרות שטען בחקירתו כי לא היה בזירה בזמן האירוע, הורשע ונשלח ל-8 שנות מאסר בגין הריגה ושיבוש משפט

ארכיון (עזרי עמרם, חדשות 2)

קניית שירותי המין הסתיימה בהריגה: מרואן מורה, צעיר תל אביבי, הזמין לביתו בחודש יולי 2013 אישה שעסקה בזנות למגע מיני. המפגש הסתיים בנפילתה של היצאנית אל מותה מהמרפסת, בעוד הצעיר נמלט מהדירה והכחיש קשר למעשים. "הייתי בחוף הים", טען בחקירה. רשויות אכיפת החוק לא התרשמו מהתירוצים, והיום (חמישי) נגזרו עליו שמונה שנות מאסר בפועל בגין הריגת היצאנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופט עודד מודריק, סגן נשיא בית המשפט המחוזי, הרשיע את מורה בן ה-26. את התיק ניהל עו"ד יוסי קורצברג מפרקליטות מחוז תל אביב. על פי כתב האישום, "הנאשם ביקש מהמנוחה להתלוות אליו לדירת מגורי על מנת לקיים מגע מיני תמורת תשלום. סמוך לשעה 06:00, בעקבות ויכוח עם המנוחה, גרם הנאשם לנפילתה ממרפסת הדירה אל הרחוב".

בפרקליטות לא הצליחו לקבוע בוודאות שמורה דחף את היצאנית, ועל כן נכתב בכתב האישום כי הצעיר גרם למותה "בין בדחיפתה ובין בדרך אחרת". לאחר הנפילה, זרק מורה את כל חפציה של היצאנית מהדירה ועזב את המקום - בשעה שהיא הייתה שרועה על המדרכה במצב אנוש. המשטרה והפרקליטות קבעו כי מורה החליף את בגדיו ונעליו לאחר הנפילה.

כאשר מורה חזר אל הדירה, לאחר כשעה וחצי, נתקל בבלשים שחיכו לו בדירה. הצעיר טען כי הוא "היה בים" בזמן המעשה, כדי לפגוע בחקירה. "הנאשם פגע פגיעה חמורה בערך העליון של קדושת החיים", קבע השופט מודריק, אך התחשב בעובדה ש"הפגיעה לא הייתה בכוונה לגרום למות המנוחה, אולם המעשה בוצע בפזיזות בדרגתה החמורה - אדישות".

השופט קבע כי בהימלטותו מהזירה, שיבש את הליכי המשפט: "הנאשם אמנם לא נטל אחריות על מעשיו, כיוון שהוא כופר עד עצם היום הזה באשמה, אך הביע צער גדול על התנהגותו לאחר מעשה. מיד לאחר מעשה כל מעייניו היו נתונים לניסיון לטשטש את פעולותיו ולהימלט מנתינת דין". בגין מעשיו, על מורה נגזרו גם שתי שנות מאסר על תנאי.