עופר צברי נאשם בעבירות מין בקטינים: "ניצל את חלומם להשתלב בכדורגל"

מנהל הפועל פתח תקווה לשעבר מואשם בעבירות מין רבות בקטינים. "הוא הפך עבורם לדמות אב - הנאשם ניצל את פער הגילאים שבינו לבין הקטינים, את היותם מעוטי יכולת ואת חלומם להשתלב בעולם הכדורגל כדי לבצע בהם עבירות מין", נכתב בכתב האישום‎

"עבירות מין תוך ניצול יחסי מרות ותלות": כפי שדווח בתחילת השבוע, עופר צברי הואשם בעבירות מין בארבעה קטינים. הפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד צברי בן ה-54, מנהלה של קבוצת הכדורגל של הפועל פתח תקווה עד לאחרונה, שנעצר לפני כחודש לאחר שנתפס עם קטין בן 17 ברכבו בזמן שקיבל ממנו שירותי מין. אשתו של צברי, שהגיעה לדיון, החזיקה תפילין ואמרה: "שמור על עצמך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב לבית המשפט המחוזי בעיר, נטען כי צברי ביצע מעשים מגונים, מעשה סדום ועבירות מין נוספות בקטינים בגילאים 15-17. בנוסף, מואשם צברי בתקיפת השוטרת שניסתה לעצור אותו, בבריחה ממשמורת ובהפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו.

"הנאשם הינו דמות מוכרת ומשפיעה בעולם הכדורגל, אשר הייתה לו נגישות גם לשחקני קבוצת הנוער ונודע בקרב השחקנים כ'דמות אב', הדואג למחסורם של שחקנים מעוטי יכולת", נכתב בכתב האישום שהגישה הפרקליטות באמצעות עו"ד שירה לייטרסדורף-שקדי. "במועדים שונים ובהזדמנויות שונות, הנאשם ביצע בקטינים עבירות מין, שלא בהסכמתם או בהסכמתם שהושגה תוך ניצול יחסי התלות והמרות של הקטינים בו".

בפרקליטות טוענים כי על מנת להתקרב לקטינים ולבסס את הקשר איתם על בסיס יחסי תלות, "הנאשם התכתב עימם באינטנסיביות באמצעות יישום הוואטסאפ, התכתבויות שבחלקן נשאו אופי מיני או אינטימי". במהלך הקשר עם הקטינים, צברי רכש עבורים בגדים ונעליים ואף העביר להם כספים, לפי כתב האישום, ובנוסף הסיע אותם לאימונים, למסעדות ולחופשה באילת על חשבונו. בחלק מהמקרים, נטען, צברי התיר לקטינים לנהוג ברכבו.

"היו מחשבות אובדניות". צברי (חדשות 2)

אחד הקטינים: "הרגשתי פחד להגיד לו שיפסיק"

בדרכים אלו, טענו בפרקליטות, "הלך הנאשם וביסס תלותם של הקטינים בו, כאדם בעל מעמד והשפעה בעולם הכדורגל, עולם בו שאפו להשתלב, שמעורב יותר ויותר בחייהם, עוזר להם כלכלית בדרכים שונות והפך עבורם לדמות 'אב'. הנאשם ניצל את פער הגילאים שבינו לבין הקטינים, את היותם מעוטי יכולת ואת חלומם להשתלב בעולם הכדורגל כדי לבצע בהם עבירות מין".

בכתב האישום מפורט כיצד, באופן סדרתי, כתב צברי לנערים הודעות חיבה וכינה אותם "כוכב", "נסיך", "חיים שלי" ו"מלך" והודה בפניהם כי הוא אוהב אותם. לאחד הקטינים כתב "אני כל כך משתדל שיהיה לך טוב ואתה מקבל את זה כמובן מאליו, אני אוהב אותך ואתה יודע את זה".

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עם תום ההליכים, מחשש לשיבוש הליכים ואף בריחה. בבקשת המעצר מצוטטים חלק מהקטינים שהעידו נגד צברי: "לא היה לי נעים להגיד לו לא, כי הוא דואג לי וכזה, אז אמרתי לו בסדר, הוא הוריד לי את הבגדים, אני פחדתי ושתקתי, לא אמרתי כלום", אמר אחד מהם. נער נוסף הודה: "הרגשתי פחד להגיד לו שיפסיק, סוג של קיפאון - בכל המקרים אני זוכר שהיו אקטים מיניים, עבר לי בראש להגיד לו להפסיק אבל פחדתי".

זירת התאונה, בחודש שעבר (חדשות 2)

צברי הודה: הוריתי לקטין למחוק הודעות מיניות

"לא היה לי האומץ להגיד שאני לא רוצה", סיפר הקטין השלישי. צברי השיב להאשמות בחקירתו: "יכול להיות שהגזמתי בהתכתבות אבל ככה אני צוחק עם כולם ולא מעבר לזה - יכול להיות שטעיתי, אבל מפה ועד לעשות משהו המרחק גדול". צברי הודה כי אמר לאחד הקטינים למחוק הודעות שכללו פרטים מיניים "כי אולי הבנתי שזה לא היה במקום."

בחודש שעבר נמצא צברי עם קטין בן 17 ליד בית העלמין בחולון. כששוטרת דפקה על חלון הרכב, צברי נמלט, ועל פי טענת המשטרה דרס אותה. השתלשלות האירועים הובילה תוך דקות בודדות למרדף משטרתי עם מסוקים באוויר ודיווחים חמים בתקשורת על מצוד אחר פדופיל מוכר. בשבוע שעבר נעצר שוב צברי בחשד לביצוע עבירות המין בקטינים. יחד איתו נעצרו שלושה בני אדם נוספים, אחד מהם קצין בכיר בצה"ל, כאשר על פי החשד הם קיימו יחסי מין עם קטינים וקטינות תמורת תשלום.

צברי בבית המשפט, ארכיון (עזרי עמרם, חדשות 2)

"בתחילת הפרשה הזאת היו לי מחשבות אובדניות, ימים קשים מאוד", הוא תיאר בחודש שעבר בריאיון בלעדי לבן מיטלמן באולפן שישי. "להיות עצור בתא מעצר לבן אדם נורמטיבי שלא חווה חוויה כזאת מימיו זה כאילו הגיע סוף העולם". הנער שהיה עם צברי ברכב אמר כמה ימים לאחר התקרית כי "הכל היה בהסכמה. כשהשוטרים דפקו על החלון של הרכב הוא לא דיבר, ישב, נתן גז ככה, וברח להם. נבהלתי כשהשוטרת ירתה". את צברי הוא הכיר לראשונה בערב בו הם נפגשו. "לא הכרנו", הוא אמר, "אני לא מעוניין לדבר על זה".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv