ביהמ"ש העליון דחה את ערעור דוקר השוטר שלומי אסולין

ערעורו של דוקר השוטר שלומי אסולין, עליו נגזרו 20 שנות מאסר, נדחה על ידי שופטי בית המשפט העליון. אביו של אסולין אמר בבית המשפט: "הרוצח צריך להירקב בכלא – צריך שהצדק יעשה". לאחרונה גויס אחיו הקטן לשירות במשטרה

בית המשפט העליון החליט לדחות את ערעורו של הפורץ שדקר למוות את השוטר שלומי אסולין ז"ל, וקבע כי עליו לרצות את 20 שנות המאסר שנגזרו עליו. אסולין שהיה מאושפז במצב קשה מאוד במשך ארבע שנים וחצי לאחר התקיפה, נפטר לפני כשנה מפצעיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השופטים סלים ג'ובראן, יורם דנצינגר ואורי שוהם הדגישו בהחלטתם, כי אין בסיס לקבלת ערעורו של הדוקר ראתב אבו איסא. בנוסף ציינו השופטים, כי נפלו פגמים בהתנהלות חוקרי המשטרה בפרשה וכן בגביית העדויות.

"טוב תעשה המשטרה אם תפעל לשיפור המכשור הטכנולוגי המשמש אותה לתיעוד עדויות, הודעות, אמרות והודאות", אמר השופט ג'ובראן. השופט הוסיף כי "אין כמראה עיניים וכמשמע אוזניים כדי לבטל ספקות ולצמצם את אפשרות ההתנערות מתכנים שנמסרים מחוץ לכותלי בית המשפט".

"הרוצח צריך להירקב בכלא"

אביו של שלומי אסולין, הגיע הבוקר לבית המשפט מלווה בבנו, שהתגייס בימים האחרונים למשטרה. זמן קצר לפני הדיון אמר: "אני מאמין בבית המשפט והרוצח צריך להירקב בכלא. אנחנו רוצים שהצדק יעשה".

לפני כשלוש שנים גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב 20 שנות מאסר על אבו איסא, תושב ערערה שהורשע בעבירות של חבלה מחמירה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, הפרת הוראה חוקית ונהיגה ללא רישיון וביטוח.

אסולין נפצע אנושות בינואר 2007 בעת פעילות מעצרים בעיר רחובות. באותו יום אחר הצהריים התקבלה הודעה במשטרה על שני אנשים המנסים לפרוץ למכונית ברחובות. ניידת יצאה לעבר האירוע, השוטרים איתרו את הפורצים ואף החלו לנהל מרדף אחר המכונית הגנובה. בשלב מסוים נעצר הרכב והתפתחה קטטה שבמהלכה נדקר השוטר. הפורץ שדקר את אסולין עם מברג הצליח להימלט אך בעקבות האירוע כוחות גדולים שביצעו סריקות הצליחו לאתר את הדוקר הנמלט.