הפרקליטות תבקש מאסר וקלון לאולמרט

שבועיים לפני השמעת הטיעונים לעונש במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, טוענים בפרקליטות כי יבקשו להטיל עליו עונש מאסר בפועל. בנוסף שוקלים לבקש להטיל על אולמרט קלון, לאחר שהורשע בהפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות

אהוד אולמרט, ארכיון (חדשות 2)

פרקליטות המדינה מתכוונת לבקש מבית המשפט מחוזי בירושלים להטיל על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט עונש של מאסר בפועל. נציגי הפרקליטות צפויים לדרוש עונש שינוע בין חודשים אחדים שירוצו בעבודות שירות - ועד למאסר בפועל לתקופה של שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה לשעבר הורשע בחודש שעבר בעבירה של הפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות, אך זוכה מיתר העבירות שיוחסו לו. הטיעונים לעונש במשפטו של ראש הממשלה לשעבר יישמעו בעוד כחודשיים בפני הרכב בית המשפט המחוזי בבירה, בראשות הנשיאה מוסיה ארד.

על פי הערכות צוות הפרקליטות צפוי לדרוש מבית המשפט המחוזי לקבוע כי במעשיו של אולמרט יש קלון. בפרקליטות דנו בשאלה האם בית המשפט המחוזי כלל מוסמך לדון בשאלת הקלון, או שמא מדובר בשאלה תיאורטית, מאחר שאולמרט הוא פוליטיקאי בדימוס שלא הכריז לפי שעה על רצונו לשוב ולהתמודד ברשימה לכנסת או להתמנות לממשלה.

אם אכן יוחלט להטיל קלון על אולמרט, תוכל ועדת הכספים של הכנסת לשלול הטבות שונות שמגיעות לראש ממשלה לשעבר. ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "אין שחר לספקולציה כלשהי באשר לעמדה העונשית של הפרקליטות בתיק זה, בשלב בו טרם נתקבלה החלטה".