נסגר תיק "המינויים הפוליטיים" במשרד התמ"ת נגד אולמרט ועובד יחזקאל

כמעט חמש שנים לאחר שנפתחה החקירה בחשד לקידום מקורבים ושורת מינויים פוליטיים במשרד התמ"ת, נסגר תיק החקירה נגד אהוד אולמרט, שהיה גם שר התמ"ת ויועצו הבכיר עובד יחזקאל. "נמשיך להילחם במינויי המקורבים", הבהירו בפרקליטות

אולמרט ויחזקאל. התיק נסגר (חדשות 2)

ניצחון נוסף לאהוד אולמרט על הפרקליטות: המשנה לפרקליט המדינה שבחן בשנים האחרונות את פרשת המינויים הפוליטיים במשרד התמ"ת, החליט לסגור את החקירה כנגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ונגד יועצו הבכיר עובד יחזקאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה נגד השניים נפתחה בעקבות פרסום דוח המבקר אודות המינויים ברשות לעסקים קטנים באוקטובר 2007. בחודש יוני 2009, העבירה המשטרה את התיק לפרקליטות בטענה ש"נאספו די ראיות להגשת כתב אישום בעבירות של מרמה והפרת אמונים", לשון ההודעה שיצאה מלשכתו של הסגן לפרקליט המדינה יהושע למברגר.

לאחר בחינה של הממצאים ולאחר ההליכים המשפטיים שהתנהלו ומתנהלים נגד ראש הממשלה אולמרט, הוחלט בפרקליטות שלא להמשיך את ההליך בפרשה זו.

בפרקליטות מבהירים שמלחמתם נגד הפרות אמון ומינוי מקורבים בשירות הציבורי תימשך. "סגירת התיק מתקבלת בשל הנסיבות המיוחדות הנוגעות לתיק זה ואין בה כדי להשליך על הפסול והחמור בניצול סמכויות של נבחר ציבור למינוי מקורבים", סיכמו.

פרקליטות המדינה הודיעה אחה"צ לעורכי דינו של מר אולמרט, אלי זהר, רועי בלכר ורוית צמח, כי החליטה לסגור את תיק המינויים הפוליטיים.

בתגובה להחלטה מסר אמיר דן יועץ התקשורת של אהוד אולמרט: "זה מעט מדי ומאוחר מדי, שכן הנזק הכבד כבר נגרם כאשר הורידו לחינם מתפקידו ראש ממשלה מכהן. נושא המינויים הפוליטיים נופח במכוון מעל ומעבר לכל פרופורציה, כאשר רוב רובם של המינויים שיוחסו לאולמרט כלל לא בוצעו על ידו, ולמרות שלא נפל שום פגם בהליך המינויים והכל נעשה עפ"י חוק. יתרה מכך, ברוב רובם של המקרים שנחקרו מדובר בבקשות למינויים שנבחנו וכלל לא יצאו אל הפועל מאחר ומלכתחילה נבחנו במסגרת כל ההליכים המקובלים".

דן הוסיף כי "בתיק זה, וזאת בשונה מתיק הולילנד, הפרקליטות אפשרה למר אולמרט לקיים שימוע. אנו קוראים לפרקליטות גם כעת, לאפשר למר אולמרט שימוע גם בתיק הולילנד ובכך למנוע מעצמה התבזות משפטית מיותרת".