אמנים שיגרו מכתב לראש הממשלה: "אל תצא למלחמה לבד"

שורה של סופרים, אנשי רוח ופעילים חברתיים שיגרו הערב מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, ובו הם מפצירים בו שלא לקבל החלטה לגבי תקיפה אפשרית באירן לבדו - ואף מאיימים לעתור לבג"ץ אם לא יכריז על כך. "אנו דורשים ממך בפומבי כי לא תורה על נקיטת פעולות צבאיות באירן ללא החלטת הממשלה", לשון המכתב

הליך קבלת ההחלטות בדרך לתקיפה ישראלית אפשרית באירן מטריד רבים - ובהם שורה של אנשי רוח, סופרים ומשוררים ששיגרו הערב מכתב חריג לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הם דורשים ממנו "להצהיר באופן ברור שהחלטה על תקיפה באירן תתקבל בפורום הממשלה כולה - ולא רק בקבינט הביטחוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין היתר, חתומים על המכתב הסופרים עמוס עוז, סמי מיכאל וניר ברעם, יחד עם שורה ארוכה של פעילים חברתיים בהם אלדד יניב, רני בלייר ודורון צברי. במכתבם נסמכים הפעילים על סעיף 40 לחוק יסוד הממשלה, לפיו המדינה לא תפתח במלחמה - אלא מכוח החלטת ממשלה.

המתנגדים לפעולה צבאית נגד מתקני הגרעין של הרפובליקה האסלאמית, חוששים כי נתניהו וברק יגדירו את התקיפה כמבצע ולא כמלחמה, ומאיימים לעתור לבג"ץ אם ראש הממשלה נתניהו לא ייענה לבקשתם.

"לאור כל האמור", נאמר במכתב ששוגר לראש הממשלה על ידי עו"ד מיכאל ספרד, "אנו דורשים ממך בפומבי כי לא תורה על נקיטת פעולות צבאיות באירן ללא החלטת הממשלה. לפיכך, נבקש את תגובתך לדרישתנו עד ליום חמישי הקרוב".