צפו: מפגין תוקף שוטר בגז פלפל בתל אביב

במהלך הפגנת המחאה שערכו פעילים חברתיים סמוך לקריית הממשלה בת"א הותקף בלש משטרה בגז פלפל. סרטון שצולם במהלך ההפגנה תיעד כיצד אחד המפגינים ריסס את הגז, ואת המרדף שניהל אחריו שוטר אחר שהיה במקום. היום הוגש נגד המפגין כתב אישום

לבית משפט השלום בתל אביב הוגש היום כתב אישום נגד הנריק קרטס (29), בגין תקיפת שוטר בגז פלפל, במהלך הפגנה של פעילים חברתיים ביום שבת האחרון. בסרטון וידאו שצולם במהלך ההפגנה, ניתן לראות את התקיפה ואת המרדף שערך שוטר נוסף אחריו - בסיומו נעצר.

על פי כתב האישום, במהלך ההפגנה שהתקיימה במוצאי שבת סמוך לקריית הממשלה בתל אביב, התקהלו מספר מפגינים סביב השוטר שאול פלד, בלש מתחנת לב תל אביב, שנשלח למקום כשהוא בלבוש אזרחי כדי לתעד את ההפגנה.

אחד המפגינים צעק לעבר השוטר: "עוף מפה יא שוטר מסריח", ואז החלו מספר פעילים במקום לדחוף, להכות ולקלל אותו. על פי כתב האישום, קרטס זרק בקבוק מים לעבר השוטר - ופגע בראשו.

השוטר פונה עם כוויות לבית החולים

בתגובה תפס פלד את הנאשם וניסה לעצור אותו, מה שהביא את קרטס לרסס אותו בגז פלפל לעבר פניו וגופו מטווח קצר מאוד. על פי כתב האישום, קרטס נמלט מהמקום, אך נעצר על ידי שוטר אחר בתום מרדף.

כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נגרמו לפלד כוויות באזור הגפיים התחתונות והעליונות, בחזה בבטן ובפנים, והוא נזקק לטיפול רפואי בבית החולים. כתב האישום נגד קרטס מייחס לו עבירות של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות והתנגדות למעצר.

בתמונות שצולמו במהלך ההפגנה ניתן לראות את הרגע בו ריסס המפגין את גז הפלפל, וכיצד הוא נמלט במהירות מהזירה. בסרטון נראה שוטר נוסף רודף אחר הנאשם ולבסוף עוצר אותו לעיני המפגינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת