אישום: "העבירה בגבול ללא בידוק ביטחוני"

צעירה בת 23 מבאר שבע שעבדה כבודקת ביטחונית במעבר גבול, נאשמת כי סייעה להכניס לישראל את בני משפחתו של בן זוגה, תושב השטחים, ללא כל בידוק ביטחוני. בנוסף היא נאשמת שבזמן שעבדה באבטחה העניקה לו את הנשק שנשאה

העבירה תושבי השטחים ללא בידוק. ארכיון (רויטרס)

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש כתב אישום נגד רעות מליאנקר, תושבת באר שבע בת 23 ובן זוגה אחמד אלעלימי, תושב הרשות הפלסטינית. הצעירה נאשמת כי בזמן שעבדה באחד ממעברי הגבול בין ישראל לרשות סייעה להכניס את משפחתו של אלעלימי לישראל - ללא כל בידוק ביטחוני. 

על פי כתב האישום, מליאנקר שהיתה בודקת ביטחונית במעבר הגבול מיתר עד אוגוסט 2011, עזרה למשפחתו של בן שזוגה להיכנס לישראל, שלא כדין, זאת ללא כל בידוק בטחוני. בנוסף, הצעירה נאשמת שהסיעה בעצמה ברכבה משטחי הרשות הפלסטינית את אחותו של הנאשם עם ילדיה, שוב ללא בידוק.

בכתב האישום מתואר כי בתחילת שנת 2012, כשהועסקה מליאנקר בחברת "ניצנים" כמאבטחת במוסדות חינוך, היא העבירה לבן זוגה את האקדח והמחסנית שהיו ברשותה. בן זוגה, כך נכתב, ביקש את הנשק בעקבות סכסוך משפחתי שהתפתח לאחר גירושי אחותו.

אלעלימי נאשם בנוסף כי מצא ברחוב בבאר שבע רישיון נהיגה השייך לגבאי ישראל שי, והחזיק אותו ברשותו. בחודשים אפריל ויולי האחרונים נעצר הנאשם על ידי שני שוטרי תנועה, ואז על פי כתב האישום הציג את הרישיון והתחזה לבעליו.

כתב האישום מייחס לנאשמת עבירות של מרמה והפרת אמונים, מעשים של הטעייה, עבירות בנשק ועוד. הנאשם מואשם בעבירות של קשירת קשר לסחר באמל"ח, שהייה בלתי חוקית, הסעת שוהה בלתי חוקי, עבירות בנשק, התחזות לאדם אחר ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת