איך הפך החוקר הבכיר לנאשם בהטרדה מינית?

בביתה של צעירה נמצא בדל סיגריית מריחואנה. קצין משטרה שלא היה קשור לחקירה, זימן אותה לתחנה, ואחרי זמן לא רב הוגש כתב אישום - דווקא נגדו. לסגן-ניצב מרק עמיאל מיוחסות עבירות הטרדה מינית ושימוש לרעה בכוח המשרה. המתלוננת נגדו סיפרה בריאיון: "אורלי אינס נתנה לי כוח"

לפני כשנתיים נחקרה הצעירה ר' במשטרה בשל בדל סיגריית מריחואנה שנמצא בביתה. ימים לאחר החקירה, פנה אליה קצין בכיר במשטרת שומרון, סגן-ניצב מרק עמיאל, והודיע לה כי הוא יהיה זה שיחליט אם להעמידה לדין. אז החלה מסכת הטרדות בלתי פוסקת.

היום הוגש נגד עמיאל כתב אישום בגין הטרדה מינית, מרמה, הפרת אמונים ושימוש לרעה בכוח המשרה. התיק נגד ר', לעומת זאת, נסגד עוד בעת ההטרדות. "הוא הציע לי הצעות מגונות", סיפרה ר'. "אני לא מדברת על טלפון אחד ביום אלא על מספר לא קטן. הוא לא הפסיק למרות שאמרתי לו שאני לא מעוניינת, ושאל אם עשיתי דברים כאלה או אחרים. בנוסף, הוא הציע לבוא אליי כאשר היה בהפסקה או לאחר יום העבודה. אבל מה יכולתי לעשות נגד שוטר?".

בעקבות ההטרדות, נאלצה ר' לברוח לבתיהן של חברות ושכנות, עד שיום אחד מאסה בכך והחליטה להעתיק את מקום מגוריה. "ניסיתי להיעלם בלי להשאיר טלפון ובלי שידעו איפה אני", סיפרה. למזלה של ר', החליט אחד השוטרים בתחנה לפנות למחלקה לחקירות שוטרים בעקבות מה שכינה "התנהגות חשודה". ר' זומנה לחקירה, גוללה את הסיפור והחלה להקליט את השיחות. "אורלי אינס נתנה לי כוח, ואני אתן לאחרות", הוסיפה.

"99% מהתלונות על הטרדה מינית נסגרות מחוסר ראיות", הוסיפה פרקליטתה עו"ד רוני סודובניק. "עושים את הדברים האלה בדרך כלל בחדרי חדרים אך הפעם התמזל מזלנו". בתגובה לאישומים אמר עו"ד אבי חימי, פרקליטו של סנ"צ עמיאל: "מדובר בפרשה לכאורה מלפני שנתיים. אני מבין שבימים האלה משטרת ישראל סוערת ורוגשת, אך בכל זאת הזירה האמיתית להתמודד עם טענות אלו הן בבית המשפט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת