ענת קם מערערת על עונשה: "הקלו את העונש"

לאחר שהורשעה במסגרת עסקת נידון ונידונה ל-4.5 שנות מאסר, מערערת ענת קם לבית המשפט העליון על חומרת עונשה. בתום הדיון אמרו נציגי הפרקליטות: "מעשיה של קם יכלו לגרום לסיכון קיומי למדינת ישראל. היא העבריינית המרכזית בפרשה". סנגורה של קם: "לקחת בחשבון את החרטה שהביעה"

ענת קם, היום בביהמ"ש העליון (חדשות 2)

בית המשפט העליון דן היום בערעור שהגישה ענת קם על גזר הדין שניתן לה - ארבע וחצי שנות מאסר. השופטים קבעו בדיון כי ההחלטה בעניינה תינתן רק בספטמבר - לאחר שיתקבל גזר הדין במשפטו של העיתונאי אורי בלאו. 

במהלך הדיון אמרו נציגי הפרקליטות: "מעשיה של קם יכלו לגרום לסיכון קיומי למדינת ישראל. היא העבריינית המרכזית בפרשה". 

סנגורה של קם, עו"ד אילן בומבך הגיב: "יש לקחת בחשבון את החרטה אותה הביעה קם, לא התייחסו לכך לעומת מקרה טלי פחימה, שקיבלה עונש פחות חמור". בנוסף טען בומבך כי העונש שנגזר עליה, חמור ביחס לעבירות שבהן הורשעה.

קם, הורשעה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של ריגול חמור ואחזקת מידע סודי ומסירתו. על פי האישומים נגדה, גנבה קם אלפי מסמכים מסווגים מהצבא בעת שהייתה פקידה בלשכת אלוף פיקוד המרכז, ומסרה אותם לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו.

העונש הצפוי לבלאו: עבודות שירות

רק לפני שבוע הורשע בלאו במסגרת הסדר טיעון, בהחזקת מסמכים סודיים, אותם קיבל מקם בעת ששירתה בלשכת אלוף פיקוד מרכז. בניגוד לקם שנשלחה למאסר, בית משפט השלום בתל אביב צפוי לאשר את הסדר הטיעון ולגזור עליו ארבעה חודשי עבודות שירות.

ביציאתו מאולם בית המשפט, התייחס בלאו להחלטה להגיש נגדו כתב אישום ואמר: "עדיף היה להימנע מההחלטה הזו. אני חושב שזה פוגע בכולנו".

בלאו חתם בעבר על הסכם עם שב"כ, במסגרתו העביר לידי שירות הביטחון 50 מסמכים ומחשבו הושמד. לאחר מעצרה של קם, התברר כי בידיו עוד מאות מסמכים, חלקם מסווגים כ"סודי" ו"סודי ביותר". בכתב האישום שהוגש יחד עם הסדר טיעון הובהר כי בלאו לא התכוון לפגוע בביטחון המדינה, אולם בפרקליטות טוענם שחשיפת המסמכים שהיו בידו היו מביאים לפגיעה חמורה בביטחון המדינה. 

בתום שלב הטיעונים לעונש, ממתינים כעת להחלטה של הממונה על עבודות השירות. לאחר שהשופט שקל את הטיעונים, יינתן גזר הדין ב-3 בספטמבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת