אישום: השוטר שאל את המתלוננת - את זורמת?

קצין ששירת באגף חקירות בתחנת המשטרה באריאל, מואשם בשורת עבירות בהן הטרדה מינית והפרת אמונים. על פי כתב האישום נגדו, יצר הקצין קשר עם אישה שנחקרה בתחנה, שאל אותה אם יש לה ראש פתוח להתנסויות, והציע לבוא לביתה "לעשות לה טוב"

אישום: שאל אישה - את זורמת? אילוסטרציה (חדשות 2)

לבית משפט השלום בירושלים הוגש הבוקר כתב אישום נגד מרק אמיאל, ששירת כקצין באגף חקירות בתחנת המשטרה באריאל, בגין עבירות של הטרדה מינית, הפרת אמונים ושימוש לרעה בכוח משרתו. אמיאל נאשם כי יצר קשר אישה שעוכבה לחקירה, והציע לה הצעות בעלות גוון מיני.

על פי כתב האישום, אמיאל, ששירת בדרגת סגן ניצב, יצר קשר טלפוני עם אישה שעוכבה לצורך חקירה לאחר שנמצאו בביתה סמים לצריכה עצמית. התיק נגד האישה נגנז לאחר שהתברר כי היא משתמשת בסמים מסיבות רפואיות, אך זה לא מנע מהחוקר הנאשם לבקש ממנה להגיע לתחנה ולהצטייד במסמכים המעידים על מצבה הנפשי והפיזי - מבלי שעדכן אותה שהתיק נסגר.

בכתב האישום מתואר כיצד הגיעה האישה לתחנה וסיפרה בבכי את סיפור חייה בעוד שהקצין מנחם אותה ומבטיח כי ידאג שהתיק נגדה ייסגר. בחודשים שלאחר המפגש המשיך הנאשם להתקשר לאישה עשרות פעמים, ואמר לה בין היתר כי היא בדיכאון מאחר שלא "קיבלה זיון" במשך שנתיים.

השוטר שאל: "את זורמת?" והציע "לעשות לה טוב"

על פי כתב האישום, הקצין שאל את האישה אם היא "זורמת", והאם יש לה ראש פתוח להתנסויות תוך כדי שהוא מזכיר שהוא האחראי לגורל התיק המתנהל נגדה. בנוסף הציע הקצין להגיע לביתה של האישה כדי "לעשות לה טוב" .

לטענת הפרקליטות הנאשם שימוש לרעה בסמכותו כשוטר, ביצע מעשה של הפרת אמונים הפוגע בציבור, והציע למתלוננת הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, וזאת למרות שהמתלוננת הראתה לנאשם שאינה מעוניינת בהצעות אלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת