פרשת "הפרוטוקול המשופץ": השופטת אלשיך התפטרה מתפקיד יו"ר נציגות השופטים

במכתב ששלחה הבוקר הודיעה השופטת ורדה אלשיך כי היא פורשת מתפקיד יושבת ראש נציגות השופטים הארצית. במכתבה לא הזכירה את העובדה שהיא ממתינה להחלטת נשיא ביהמ"ש העליון בעניינה. הערכה: זהו צעד ראשון לקראת פרישתה מתפקיד שופטת. אלשייך במכתבה: "העבודה הייתה קשה ומתישה"

השופטת ורדה אלשיך (חדשות 2)

התפתחות בפרשת "הפרוטוקול המשופץ": סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב השופטת ורדה אלשיך, התפטרה הלילה מתפקידה כיושבת ראש נציגות השופטים הארצית.

במכתב ששלחה הבוקר לכלל השופטים חברי הנציגות, הודיעה אלשיך כי בשל העובדה שהיא מכהנת בתפקיד זה קרוב לשבע שנים, החליטה לפרוש מתפקיד זה. בהודעה לא צוינה העובדה שאלשיך ממתינה להחלטתו של נשיא בית המשפט העליון השופט אשר גרוניס, בשאלה כיצד לנהוג בעניינה, והאם לפעול להעברתה מכהונת שופטת, או להעמידה לדין משמעתי בבית הדין המשמעתי לשופטים.

גורמים משפטיים העריכו כי הודעתה של השופטת אלשיך על פרישתה מראשות נציגות השופטים, מהווה צעד מקדים ראשון, לקראת פרישה מלאה מתפקידה כשופטת. במקרה כזה, אלשיך תקבל את הצעתו של גרוניס, שעמו נפגשה לפני כשבועיים עם חזרתה משבתון בארה"ב, ולפיה היא תפרוש מיוזמתה כדי להימנע מנקיטת צעדים נגדה. על פי הערכה אחרת, בין גרוניס ואלשיך שוררת הבנה שלפיה השניים יסתפקו בפרישתה מנציגות השופטים, אך אלשיך תוכל להמשיך ולכהן כשופטת, עד למועד פרישתה ב-2014.

"חלפו כמעט שבע שנים שבהן אני מכהנת כיו"ר הנציגות. לא הרגשתי עבד, אבל העבודה הייתה רבה קשה ומתישה", כתב אלשייך. "זו הייתה תקופה סוערת מכל הבחינות ובכל הנושאים, והצריכה זמן וטיפול אינטנסיביים, כאשר גם העבודה השוטפת, כשופטת, הייתה רבה ומאומצת. יש ביניכם רבים היודעים כי ביקשתי לפרוש מתפקיד היו"ר כבר בדצמבר 2011, אך בשל לחץ רוב החברים, הסכמתי להמשיך, והכרתי בעובדה שיש עוד נושאים כבדים שעמדו על הפרק".

תזכורת: הפרוטוקול שונה

פרשת "הפרוטוקול המשופץ" החלה בדיון שהתקיים באולמה של אלשיך בספטמבר 2011, בעניין כינוס נכסים של חייב, שחובותיו עמדו על כ-36 מיליון שקל. עו"ד יצחק ארגז נשוי לנושה של החייב, ובאותו דיון ביקש להתמנות למנהל מיוחד בתיק.

הדיאלוג בין אלשיך לארגז בדיון היה חריף, ובמסגרתו טענה אלשיך כי ארגז הסתיר ממנה מידע בנוגע לעמדתו של בנק הפועלים, המשמש גם הוא נושה של החייב. אלשיך הודיעה כי פרוטוקול הדיון ישמש לצורך הגשת תלונה נגד ארגז לוועדת האתיקה בלשכת עורכי הדין. אלא שעותק הפרוטוקול שצורף לתלונה כלל 36 שינויים ותוספות ביחס לפרוטוקול המקורי.

כפל הפרוטוקולים הוביל את יו"ר ועד מחוז תל-אביב בלשכת עורכי הדין, אפרים נוה, להגשת תלונה נגד אלשיך לנציב תלונות הציבור על שופטים. הנציב גולדברג קיבל את התלונה וקבע כי אלשיך הכניסה ארבעה שינויים מהותיים בפרוטוקול, שהיו מכוונים להחמיר את ההתייחסות לעו"ד ארגז לצורך הגשת התלונה נגדו.

עוד בנושא:

השופטת אלשיך זומנה לשיחת בירור אצל נשיא בית המשפט העליון

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת