אישום: הבריחו לישראל מיליוני ביצים מסוכנות מהשטחים

הפרקליטות הגישה כתבי אישום נגד 14 חברים ברשת שהייתה אחראית להעברת יותר מ-10 מיליון ביצים מכפרים פלסטיניים בשומרון, שמאכילתן נשקפה סכנה להידבקות בסלמונלה. הם הואשמו גם בהלבנת הון של כ-9 מיליון שקל

ביצים. ארכיון (AP)

כתבי אישום חמורים הוגשו היום נגד 14 חברים ברשת להברחת מוצרי מזון משטחי הרשות הפלסטינית לישראל, לפיהם הם היו אחראים להעברת תוצרת שהייתה מסוכנת למאכל אדם - באופן שגרם לאיום ביטחוני.

בפרקליטות טענו כי חברי הרשת ניצלו את הסמכויות שהופקדו בידיהם מכוח התפקידים שמילאו במעבר "שומרון" (מחסום אורנית) ובמועצת הלול - "הכל תמורת בצע כסף וחרף מודעותם לסיכון הביטחוני והבריאותי שנשקף ממעשיהם".
 
במסגרת פעילותם הצליחו חברי הארגון להעביר ארצה לפחות 72 משאיות שהכילו מזון - מבלי שאלה עברו בידוק ביטחוני. בסך הכל הוברחו על ידיהם יותר מ-10 מיליון ביצים, בהן גם כאלה שהיו עלולות להיות נגועות בסלמונלה.

הנאשמים שלשלו לכיסם סכומי עתק

בגין כלל פעילות חברי הרשת מיוחסות להם מגוון רחב של עבירות פליליות ובהן מתן וקבלת שוחד, זיוף בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עשיית מעשה העלול לגרום מחלה, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון בהיקף של לפחות 8.9 מיליון שקלים. נוסף על כך, הם מועמדים לדין על הפרת הוראות חוק מס הכנסה ומע"מ בהיקף עתק של לפחות 7 מיליון שקלים.

במטרה לשווק את הביצים שהבריחו משטחי הרשות, מואשמים חברי הארגון כי הטביעו על קליפותיהן חותמות מזויפות לאלו של מכוני מיון ישראלים, באופן כזה שנראו כאילו עברו את הבידוק הנדרש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת