אישום נגד תוקפי סגן מפקד הטייסת: הכו באלות בתוך הבסיס

9 ימים אחרי התקיפה האלימה בבסיס רמת דוד, הוגש הבוקר כתב אישום חמור נגד ארבעת חיילי צה"ל , המואשמים כי הכו באלות ובאגרופים את סגן מפקד הטייסת. מעצרם הוארך

כתב אישום חמור הוגש הבוקר לבית הדין הצבאי ביפו, נגד ארבעה חיילי צה"ל המשרתים בבסיס חיל האוויר ברמת דוד, שנעצרו בשבוע שעבר בעקבות חשד לתקיפת סגן מפקד טייסת בבסיס. הארבעה נאשמים בתקיפה ואיומים על הקצין.

מכתב האישום עולה כי ב-14 ביולי נסעו שלושה מהנאשמים בפרעות בתוך שטח הבסיס. סגן מפקד הטייסת שהבחין בהם - העיר להם על התנהגותם ואמר כי ידווח על התנהגותם למפקדיהם. בתגובה, איים אחד הנאשמים על הקצין ועל משפחתו.

הכו באלות - ולאחר מכן באגרופים

לאחר מכן, על פי כתב האישום, החלו הארבעה ליידות אבנים לעבר הקצין, ילדיו ואזרחים נוספים שעמדו בסמוך. הם עזבו את המקום - ושבו אליו לאחר 40 דקות, כשבידיהם מוטות עץ ומוט ברזל. אז החלו לתקוף ולהכות את סגן מפקד הטייסת.

הקצין הבכיר הצליח בסופו של דבר, בסיוע כמה עוברי אורח, לפרוק את המוטות מידיהם של התוקפים - אך אלו המשיכו להלום בו באגרופים.

האירוע הסתיים רק לאחר שכמה קצינים ואזרחים במקום הצליחו להשתלט על הארבעה. היום הוגש כתב אישום נגד החשודים, בגין תקיפה ואיומים. שלושה מהם יישארו במעצר עד 1 באוגוסט, בעוד שהנאשם הרביעי יישאר במעצר שלושה ימים נוספים.

בעקבות המקרה, הפיץ מפקד חיל האוויר אמיר אשל אגרת לחיילי ומפקדי חיל אוויר בה נכתב: "לחיילים כאלה אין מקום בחיל ובתום הטיפול הם לא יחזרו לחיל האוויר. אין בכוונת חיל האוויר להיכנע לאלימות או להשלים איתה, להיפך, נפעל ביתר שאת למיגורה ועקירתה ממחוזותינו. הדרך תתמקד בחינוך אנשינו לסובלנות, מתן כבוד הדדי ודרך ארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת