ההצתה בבית וגן: מאסר לאוהד הפועל תל אביב

ביהמ"ש המחוזי בירושלים גזר את עונשם של 3 אוהדי הפועל ת"א שהציתו לפני כחצי שנה את מתחם האימונים של בית"ר ירושלים וריססו כתובות נאצה במקום. אחד מהמציתים נשלח לשנת מאסר והשלושה ישלמו יחד פיצויים בסך 150 אלף שקלים למועדון

היריבות הספורטיבית מסתיימת במאסר: בית המשפט המחוזי בירושלים גזר את דינם של שלושה אוהדי הפועל תל אביב, שהציתו את מתחם האימונים של בית"ר ירושלים ושלח אחד מהם לשנת מאסר בפועל. השלושה ישלמו יחד 150 אלף שקלים פיצויים למועדון - סכום שיכסה את הנזק החמור שנגרם למבנה.

השלושה הורשעו במסגרת הסדר טיעון, לאחר שהודו במעורבות בהצתה, אלעד פינטו הורשע בעבירת הצתה ובעבירת סיוע להשחתת פני מקרקעין ונידון לשנת מאסר בפועל. בנוסף נגזרו עליו עשרה חודשי מאסר על תנאי במצטבר ותשלום פיצוי למועדון של 80,000 שקלים.

אברהם מוסרי הורשע בעבירה מופחתת של סיוע להצתה ובעבירת השחתת פני מקרקעין ונידון לשישה חודשי מאסר בפועל שיומרו בעבודות שירות. גם עליו נגזרו ארבעה חודשי מאסר על תנאי וכן תשלום פיצוי למועדון בסך 40 אלף שקלים.

בחודש מרס 2011 נסעו השלושה לירושלים, במטרה לרסס כתובות נאצה על קירות מועדון האימונים של קבוצת הכדורגל "בית"ר ירושלים" בשכונת בית-וגן בבירה. המעשה תוכנן לקראת המשחק שעתיד היה להיערך יומיים לאחר מכן בין שתי הקבוצות. כשהגיעו למקום, ריססו כתובות נגד אוהדי בית"ר והציתו את המקום.

כחודש אחרי הצתת מתחם האימונים של בית"ר ירושלים בשכונת בית וגן, התברר כי את ההכנות למעשה הוונדליזם שביצע אחד משלושת הנאשמים, אוהדי הפועל תל אביב - תיעדו מצלמות אבטחה. בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט, נראה בבירור אחד הנאשמים בהצתה, כשהוא ממלא בקבוק פלסטיק בבנזין בתחנת דלק בערב שבו הוצת המתחם בבית וגן. מלבד חדר שנשרף עם הדלתות, התקרה והקירות שבו, ניזוקו גם מקררים וארגזי שתיה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק