מכתב פנימי בפרקליטות: לא אשמים בזיכוי אולמרט

האם זוהי הסנונית הראשונה לערעור בתיק המסעיר? במסמך שהופץ בפרקליטות התגוננו התובעים והבהירו: "עצם הרעיון להיפרע מפרקליט רק על פי 'מבחן התוצאה בלבד' ומבלי שנשמעה טענה ממשית על שגיאה בקבלת החלטות או לפגם שנפל בניהולו של התיק – אינו מתקבל על הדעת"

בפרקליטות מדגישים שעדיין לא נערכה ולו ישיבת עבודה אחת בנוגע לשאלת הערעור תיק אולמרט, אך ממכתב פנימי שכתבו התובעים בתיק אולמרט, הופץ בתוך הפרקליטות והגיע לידי חדשות 2, עולה כי שם טוענים כי לא נפל כל פגם בהתנהלותם לכל אורך הדרך בפרשה.

במכתב, שכתבו המשנה לפרקליט המדינה אלי אברבנאל, עו"ד אורי קורב ויתר צוות התביעה, נכתב בין היתר: "מאז הכרעת הדין נשמעו טענות הקוראות לבוא חשבון עם הפרקליטות כמוסד ועם פרקליט המדינה באופן אישי".

"עצם הרעיון להיפרע מפרקליט רק על פי 'מבחן התוצאה בלבד' ומבלי שנשמעה טענה ממשית על שגיאה בקבלת החלטות או לפגם שנפל בניהולו של התיק - אינו מתקבל על הדעת. חלף שבוע ימים ואיש אינו הצביע על פגם שכזה", נכתב עוד. "לעניין תוכנו של כתב האישום ולגבי ההתנהלות בתיק, לא נשמעו טענות כלל".

בהמשך המכתב מפרטים הכותבים את כל התנהלותם בתיק אולמרט, ואף הרחיבו כי הם סבורים שעליהם לזכות לציון "מצוין" על התנהלותם. ההערכה היא כי מכתב מהווה עדות לכך שבכוונתם לערער על הפסיקה בפרשה לבית המשפט העליון.

עורכי דינו של אולמרט מסרו בתגובה: "מדובר במסע רדיפה ודוגמה מובהקת לכך שהפרקליטות לא לומדת דבר ולא מפיקה לקחים".

במשרד המשפטים מסרו בתגובה: "פרקליטיו של אולמרט ראו את הכרעת הדין באופן מסולף, ועל כן - הפצנו את המכתב בתוך הפרקליטות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת