איש העסקים רמי אונגר: לא הבטחתי כסף לאולמרט

אונגר, ששמו נקשר בהקלטות זקן ובפרשת הולילנד, מכחיש את הטענות לפיהן הבטיח לראש הממשלה לשעבר להעביר עשרת אלפים דולרים בכל חודש עבור שולה זקן. "יכול להיות שהוא המציא את הדברים", הוסיף אונגר שהגיב לראשונה לפרשה

מההקלטות של שולה זקן שהותרו לפרסום בשבוע שעבר ייזכרו יותר מהכל המשפטים המפורשים: אולמרט הבטיח לזקן לדאוג לה גם כשתישלח לכלא, בסיוע מקורבו - איש העסקים רמי אונגר, יבואן רכב ומראשי המשק. הערב (ראשון) זינגר הגיב לראשונה לפרשה, וטען כי לא היו דברים מעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אונגר וטייקונים נוספים מסרו עדות במשטרה, ובחקירתו אישר כי אולמרט פנה אליו, אך אמר כי סירב להעביר לזקן ולו דולר אחד. אולמרט עומת עם גרסתו של אונגר, אך טען כי איש העסקים הסכים לסייע וטען שייתכן כי "רמי פשוט לא זוכר כל כך טוב".

בריאיון לחדשות 2 אמר אונגר כי "את מה שהיה לי להגיד אני מסרתי למקורות המוסמכים לדון בזה. צריך לשאול אותו, לא אותי. אני לא ראש הממשלה. אני את מה שהיה לי אמרתי. אני נחקרתי על זה ואמרתי את מה שהיה לי להגיד. אני לא צריך להגיד את זה בתקשורת".

אונגר הכחיש את עצם קיום הקשר עם זקן: "אני לא מכיר אותה - אולי ראיתי אותה פעם באיזו ברית או חתונה או משהו, אבל אין לי שום קשר איתה. אני לא התבקשתי לעזור, באמת שלא". אונגר הוושה בין שרבוב שמו לפרשה לבין אישים אחרים שהוזכרו בהקלטות: "את צריכה לשאול את ראש הממשלה לשעבר, למה אותי? הוא גם אמר על ברק, למה את לא שואלת את ברק? תשאלי אותו. לא שמעתי אותו עונה, לא שמעתי את ראש המוסד עונה. מה את רוצה ממני?"

אולמרט וזקן בימים טובים יותר (יוסי זמיר, פלאש 90)

אולמרט לזקן בהקלטה: "סיכמתי עם רמי אונגר לדאוג לך"

למרות האזכור המפורש של אונגר כמממן, איש העסקים סירב לדבר בגנות חברו אולמרט: "אני חבר של אהוד, אני אוהב את אהוד, אני נורא מצטער על מה שעובר עליו, ואני בוודאו לא עכשיו אהיה זה שאדבר חס וחלילה מילה אחת. באמת שאני לא יודע למה שהוא אמר את זה. אני אשמח מאוד לעזור לו, אני לא יודע מה קורה שם. זה אותו דבר כמו אהוד ברק - גם נזרקו דברים. אולי הוא המציא את זה", סיכם אונגר את דבריו.

בהקלטה שהותרה לפרסום בשבוע שעבר, אמר אולמרט לזקן: "אני סיכמתי עם רמי אונגר לדאוג לך. אם אדם אחד בעולם יידע את זה, זה לא יהיה הוא. אני סידרת שאת תקבלי כל חודש 10 אלף דולר, אבל הוא לא מוכן להעביר את זה ישירות לחשבון שלך, הוא לא רוצה להסתבך".

"את צריכה להעביר חשבון, אולי מחוץ לארץ, של מישהו שהכסף יעבור דרכו והוא יעביר בהוראת קבע 10 אלף דולר לשם וזהו, נקודה", הוסיף אולמרט. זה הסיכום שלי איתו, שזה עד שאת גומרת את העונש שלך, מתי שלא יהיה". כמו כן הבטיח בהקלטה אומרט כי הכסף יועבר גם אם זקן תיכנס לכלא, ובמקרה זה הבטיח לנסות להגדיל את הסכום.