בית המשפט המחוזי בת"א הרשיע את "מחבל יום הנכבה" ברצח

עיסא איסלאם, הנאשם כי ביצע את פיגוע הדריסה באמצעות משאית ביום הנכבה בחודש מאי 2011 - הורשע הבוקר בסעיף של רצח בכוונה תחילה, ניסיון רצח, גרימת חבלה בנסיבות מחמירות וסיכון חיי אדם. בהחלטתם קבעו השופטים כי איסלאם "לא התנהג כמי שדרס בתום לב לאחר האירוע"

רצח בכוונה תחילה. איסלאם (חדשות 2)

אל בית המשפט המחוזי בתל אביב הובא היום עיסא איסלאם, תושב כפר קאסם, הנאשם שביצע את פיגוע הדריסה שאירע ביום הנכבה בחודש מאי 2011.

בפיגוע שביצע איסלאם, נהרג אדם אחד ו-18 אחרים נפצעו. בהחלטתו הרשיע בית הדין את הנאשם בסעיפים של רצח בכוונה תחילה, ניסיון רצח, גרימת חבלה בנסיבות מחמירות וסיכון חיי אדם.

איסלאם, שהיה באותה העת נהג משאית, פתח בשעת בוקר מוקדמת בדהירה לאורך שני קילומטרים בדרך חיים בר-לב בדרום תל אביב, ופגע בכל מה שנקרה בדרכו - מכוניות, אוטובוסים והולכי רגל. צוותי מד"א שהוזעקו למקום האירוע נאלצו לקבוע את מותו של אדם אחד, והעניקו טיפול ל-18 נוספים. הנהג הדורס נלכד על ידי עוברי אורח.

בהחלטתם כתבו השופטים, כי הרשעתו של איסלאם ברצח באה בעקבות העדויות מהאירוע, שמהן עלה כי לא היה מדובר בדריסה בתום לב, אלא "בהחלטה מודעת של הנאשם לבצע את המעשה".

משפחת מורג מסרה בתגובה להרשעה: "מבחינתנו מדובר ברצח כפול. הרצח של אביב ז"ל בוצע על ידי מחבל נתעב שקם בבוקר "יום הנכבה", כשכל מטרתו היא לרצוח כמה שיותר יהודים רק בגלל שהם יהודים. הרצח של אביב גרם לקריסה של האב דוד ז"ל שהובילה להתאבדותו כחצי שנה לאחר הרצח. הדם של אביב ושל דודי נמצא על ידיו של הרוצח. אלמלא הרצח של אביב בפיגוע היינו היום משפחה שלמה ומאושרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת