מנדלבליט עתר לבג"ץ: "נקו את שמי"

מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט דורש לסגור את התיק נגדו בפרשת הרפז, אליה נקשר שמו בשל כהונתו כפרקליט הצבאי הראשי. את העתירה הגיש מדלבליט בעקבות כוונת היועץ המשפטי לסגור את תיק החקירה נגדו

דורש זיכוי. מנדלבליט (מארק ישראל סאלם, FLASH 90)

לפני כשנה נחקר מזכיר הממשלה, אלוף במיל' אביחי מנדלבליט, במסגרת חקירת פרשת "מסמך הרפז". בימים האחרונים שוקל היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לסגור את תיק החקירה בעניינו של מנדלבליט - ללא הגשת כתב אישום. היום (חמישי) עתר מזכיר הממשלה לבג"ץ בדרישה לטיהור שמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ככל שהיועץ המשפטי לממשלה איננו מתכוון להיענות לבקשתו ולהודיע על זיכויו המוחלט ועל טיהור שמו באופן מלא, מבקש אלוף במיל' מנדלבליט מבג"ץ כי ייערך לו שימוע מוקדם אצל היועץ המשפטי הממשלה טרם שיפרסם חוות הדעת בעניינו", נכתב בעתירה שהגיש.

בעתירה שהוגשה לבג"ץ, נטען כי התנהלותו של מנדלבליט הייתה כראוי וללא כל רבב וכי פעל כפי שכל יועץ משפטי ציבורי היה נוהג, ונדרש לנהוג בעתיד. לטענת מנדלבליט, לאחר שנודע לו על המסמך הוא "ביקש לשקול למשך מספר שעות כיצד לייעץ לרמטכ"ל דאז, גבי אשכנזי, לפעול ביחס למסמך שהחזיק בידיו, ולאחר מכן, הנחה את הרמטכ"ל באופן חד משמעי לפנות ליועץ המשפטי לממשלה ללא דיחוי ולעדכן אותו בנושא, כפי שאכן פעל הרמטכ"ל".

מתכוון לסגור התיק. וינשטיין

בנוסף, טען מנדלבליט לפגמים בהתנהלות המשטרה והפרקליטות בטיפול בעניינו. בין היתר, ציין מזכיר הממשלה כי המשטרה הפרה האיסור על האזנות סתר והפרת חיסיון עורך דין-לקוח, בשעה שייעץ לאשכנזי, זאת למרות שבמסגרת תפקידו כפרקליט הראשי הוא שימש כיועצו המשפטי.

במהלך חודש יוני האחרון נחקר מנדלבליט במשך יותר מ-40 שעות במשרדי להב 433, בחשד למעורבותו בפרשת הרפז. מנדלבליט נחקר על עבירות מרמה והפרת אמונים שביצע לכאורה בעת ששירת כפרקליט הצבאי הראשי.