בן איבגי הציע לשוב לארץ בתנאים - הפרקליטות סירבה

ישראל מנהלת בשנים האחרונות מאמץ משפטי יוצא דופן כדי להסגיר את משה בן איבגי שרצח את נהג המונית דרק רוט ונמלט מהארץ. בינתיים, ארגנטינה מוכנה להסגיר אותו לישראל רק על עבירת שוד ולא על רצח. בן איבגי העביר בימים האחרונים הצעה לפרקליטות ולפיה ישוב לארץ – בתמורה לקיזוז מאסרו מעונש שביצע בארגנטינה, אך סורב

משה בן איבגי, אחד משני רוצחיו של נהג המונית דרק רוט שנידון ל-16 שנות מאסר ונמלט לארגנטינה - מנהל מגעים לשוב לארץ - זה בתנאי שתקוזז תקופת המאסר שריצה גם בארגנטינה, שגם על אדמתה ביצע פשע ובגינה נידון לשלוש שנות מאסר.

בן איבגי נמלט במהלך אחת החופשות שלו מן הכלא לארגנטינה, ורק לאחרונה הסכימו רשויות החוק במדינה לבקשותיה החוזרות והנשנות של ישראל להסגיר אותו לידיה. אלא שתנאי ההסגרה, לפי הרשויות בארגנטינה, היו שהיא תהיה רק על עבירת השוד שביצע בן איבגי במהלך אחת מחופשותיו מן הכלא - וזאת משום שדין האחריות הפלילית על עבירת הרצח בארגנטינה הוא מגיל 16 ולא 14 (הגיל בו ביצע בן איבגי את הרצח) - ולכאורה, לא ניתן להעמידו לדין על רצח.

"לא מגיע לו כל פרס"

בישראל מתלבטים כעת מה לעשות עם הדרישה הזאת של הרשויות בארגנטינה, ובינתיים הגיש פרקליטו של בן איבגי, עורך הדין ששי גז, הצעה לא שגרתית ולפיה בן איבגי מוכן לחזור לארץ ולרצות את העונש המלא על הפשע שביצע - אך בתמורה תקוזז תקופת המאסר שלו בארגנטינה, שם הוא מרצה עונש של שלוש שנים בגין עבירות שביצע על אדמת המדינה.

הפרקליטות השיבה לעורך הדין גז כי היא דוחה את ההצעה, והבהירה כי למרשו לא מגיע כל פרס על כך שמגיל 14 הוא רצח, ומאז לא הפסיק לבצע פשעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת