אלמוני פנה לבית המשפט: "ראיתי את ניר מעוז יוצא מזירת הרצח"

במשטרה חוקרים מי הוא הגורם האלמוני שפנה במכתב לבית המשפט וטען שראה את אחי הנאשם ברצח יוצא מבית המשפחה זמן קצר אחרי שהוריו נדקרו למוות. לפי החשד, מדובר באדם שמנסה לסייע לו לבסס את גרסתו שלפיה ניר מעוז הוא שהיה אחראי לקטל. מרכז נגה לנפגעי עבירה: "המכתב - תעלול אכזרי"

האם פרשת הרצח המזעזע של נח ונורית מעוז ז"ל עומדת בפני תפנית חדה נוספת? בבית המשפט המחוזי בירושלים, שם מתנהל המשפט נגד דניאל מעוז - בנם של השניים והנאשם בדקירתם למוות, התקבל בשבוע שעבר מכתב מגורם עלום שהציג עצמו בכינוי "א.א." וטען כי ביום הרצח הבחין באחיו התאום ניר יוצא מבית המשפחה - ולא בדניאל.

בעקבות אותו המכתב, שנשלח גם ללשכת סנגורו של מעוז מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד דוד ברהום, פתחה המשטרה בחקירה בניסיון לברר את זהות הגורם שמנסה לסייע לנאשם לבסס את גרסתו שלפיה היה אחיו ניר אחראי לרצח - ולא הוא.  

מדובר במכתב השני מסוג זה שהתקבל מאז התפוצצה הפרשה. מסמך קודם, שנועד גם הוא לסייע לנאשם לבסס את גרסתו, הועבר לשב"ס בתחילת החקירה. כעת החליטו בפרקליטות להורות למשטרה לפתוח בחקירה לבירור נסיבות מחבר המכתב, כדי להבין האם יש מי שמנסה לשבש את התקדמות תיק הרצח.

עו"ד טלי אייזנברג מ"מרכז נגה לנפגעי עבירה", שמלווה את בני משפחת מעוז, מסרה כי המכתב הוא "תעלול אכזרי מבית היוצר של דניאל מעוז, שמנסה לחלץ עצמו מאימת הדין".

מעוז ניסה להפליל את אחיו ואחותו

בשלב החקירה הנגדית במשפטו נדרש דניאל מעוז להתייחס לחומר שחיפש באינטרנט שעות לפני שהוריו נדקרו למוות - כשבין היתר, מדובר היה בפסקי דין של נאשמים שזוכו מרצח.

הוא עצמו טען כי נתקל בתיקים "ברמה האקדמית", וכי הגיע אליהם לאחר ש"אחיו ניר אמר לו כי הוא מסוגל להרוג" את אביהם של השניים. השופט צבי סגל ביקש ממעוז לפרט מדוע חיפש לפני הרצח מידע על הפיגוע שבו נטבחו בני משפחת פוגל באיתמר. מעוז השיב כי הוא ידע שניר רוצה לרצוח את ההורים, והשופט ענה לו בחריפות: "אתה לוקח אירוע לאומי, הרצח באיתמר, לפני הרצח של הוריך על ידי אחיך ניר? איך ידעת באיזה נשק הם יירצחו? אל תזלזל באינטליגנציה שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת