מרסס כתובות הנאצה ב"יד ושם" לניצולי השואה: לא התכוונתי לפגוע בכם

אלחנן אסתרוביץ', שנאשם כי ריסס בחודש שעבר את כתובות הנאצה ביד ושם, מתחרט על הפגיעה בניצולי השואה - אך לא על המעשה עצמו. "לא התכוונתי לפגוע בזכרונם של הקדושים", כתב במכתב שהגיש לצד ערעור על מעצרו עד תום ההליכים. "אבל האם אני מצטער על הכתובות שריססתי ועל המחאה שמחיתי?...לא, לא ועוד פעם לא"

אחד בפה, אחד בלב: אלחנן אסתרוביץ', הנאשם בריסוס כתובות הנאצה ב"יד ושם", הגיש היום ערעור לבית המשפט נגד ההחלטה להשאירו במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, ובבקשה לשחררו למעצר בית מיידית. בצד הבקשה, שהוגשה באמצעות עורכי דינו יאיר נהוראי ואיתן להמן, הגיש אסתרוביץ' מכתב בכתב ידו, בו הביע חרטה בפני ניצולי השואה על מעשיו - אך לא התנצל על המעשים עצמם.

"לא התכוונתי לפגוע בזכרונם של הקדושים", כתב אסתרוביץ' במכתב בן השמונה עמודים. "לא התכוונתי לפגוע בניצולים שעדיין איתנו. התכוונתי למחות על אלו שסוחרים באסון שאירע לבני עמנו בגלל שאיפותיהם הבלתי נלאות להשגת שלטון וממשלה בכל מחיר יהיה אשר יהיה".

"התכוונתי למחות נגד מוזיאון סלקטיבי שהם הקימו כדי לשמר את שלטונם זה, ולטעון בנבזיות ובגועל שבגלל שהם לא היו - אירע האסון לבני עמנו", נימק אסתרוביץ'. "אך האמת היא, שרק בגלל שהם היו אירע האסון הזה ורק 'הודות' להם, שישה מיליון יהודים נטבחו ונשרפו על ידי הנאצים ועוזריהם".

"לא מצטער על הכתובות שריססתי"

"אז אני כן מתנצל בכנות בפני כל אותם אלה שנפגעו. סליחה ומחילה", כתב אסתרוביץ'. "אך לא לזאת הייתה כוונתי. אינני מכחיש שואה, אני עצמי נצר לניצולי שואה, כל משפחתה של סבתי ז"ל נספתה באסון המר...אבל האם אני מצטער על הכתובות שריססתי ועל המחאה שמחיתי?...לא, לא ועוד פעם לא".

עו"ד יאיר נהוראי, המייצג את הנאשם, אמר היום: "אפשר לקוות כי הדיון בערר יביא לשחרורו של אלחנן".

בראשית החודש הוגש כתב אישום נגד אסתרוביץ' (31), איש נטורי קרתא. המשטרה טענה כי בחקירתו הודה אסתרוביץ' כי לו יכל - היה גם מפציץ את הכנסת, את מבנה בית המשפט העליון ובסיסי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת