הורשע ברצח לאחר שלא קיבל סיגריה

אייל דמסה הורשע היום בבית המשפט המחוזי בחיפה ברצח שכנו. הסיבה: השכן סירב לתת לדמסה סיגריה, והחל לקלל אותו ואת בני העדה האתיופית. השכנים העידו כי המנוח "התלונן על האתיופים בכל שיחה". השופט קבע כי הרוצח היכה את שכנו עד אובדן הכרה, ואז הביא מביתו סכין ודקר אותו 7 פעמים

דקר את שכנו למוות. ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע היום את אייל דמסה ברצח של משה פרנקנטל ז"ל לפני כשנה בחדרה. מפסק הדין עולה כי דמסה ביקש מפרנקנטל סיגריה, וכשזה סירב, החל להעליב אותו ואת בני העדה האתיופית. דמסה בתגובה הכה אותו עד אובדן הכרה, עלה לדירתו, לקח סכין ודקר אותו למוות.

הרצח התרחש באפריל 2011 בבניין המגורים בו גרו השניים בחדרה. לאחר שדמסה ביקש סיגריה משכנו ונתקל בסירוב, פרץ בין השניים ויכוח במהלכו דחף דמסה את המנוח לרצפה ותקף אותו בבעיטות, ובאגרופים. השופט עודד גרשון ציין בהחלטתו כי לדמסה היתה כוונה ברורה לגרום למותו של פרנקנטל.

אחרי שהכה אותו באכזריות, דמסה רץ לביתו, לקח סכין ובעזרתו דקר את שכנו שבע פעמים בבית החזה ובגבו עד שמת. דגימות DNA השייכות לקורבן שנמצאו על הנעל של דמסה ועל סכין המטבח בביתו, יחד עם טביעות נעליים שלו בזירת הרצח - לא הותירו ספק באשמתו לדעת בית המשפט.

התלונן על האתיופים בכל שיחה

אחד מהשכנים בבניין סיפר למשטרה כי המנוח נהג להתלונן על שכניו בני העדה האתיופית, וכי הדבר עלה בכל שיחה ביניהם. חברו של הנרצח העיד כי יוצאי אתיופיה בשכונה היו מציקים לו, וכי באחת השיחות הוא סיפר שזרקו עליו גם אבנים. "הוא לא אהב את האתיופים שעושים לכלוך", סיפר שכן אחר.

בחקירתו במשטרה אמר דמסה כי הנרצח קילל אותו, וקרא לעברו בין היתר: "יא כושי, לך לעבוד". בנוסף טען כי היה שיכור בזמן הרצח, ואם לא היה שותה - האירוע לא היה מתרחש. בשלב מסוים במשפט חזר בו דמסה מהודאתו, ועורך דינו טען כי ההודאה נלקחה ממנו תוך הפרה של זכויותיו החוקיות.

השופטים דחו את הגנתו של דמסה, וקבעו כי הוא הרוצח לאחר שנמצא כי הסכין בביתו תואמת לסכין בה נרצח פרנקנטל, וכי הוא ידע על הזירה דברים שלא פורסמו לאחר הרצח. בקרוב ייערך דיון נוסף בו יגזור בית המשפט את עונשו של דמסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת