ניסה להרעיל את חבריו לעבודה באמצעות K-300 - ונשלח לכלא

ביוני 2011 המתין איגור אברבוך, מהנדס מקריית ים, עד שכל חבריו ייצאו מהעבודה - ואז שפך קוטל חרקים רעיל לכוסות מהם נהגו לשתות ולחלב. מעשיו של אברבוך תועדו במצלמות אבטחה, והיום הוא נשלח לשנה ו-3 חודשי מאסר בפועל. "מעשיו של הנאשם חמורים והיו עלולים להסתיים בתוצאות חמורות יותר", ציין השופט

הרעיל את חבריו לעבודה (אילוסטרציה)

שנה ו-3 חודשי מאסר בפועל נגזרו היום על איגור אברבוך, מהנדס בן 41 מקריית ים, שהורשע בניסיון להרעיל את חבריו לעבודה באמצעות קוטל חרקים רעיל.

מגזר הדין שניתן על ידי סגן נשיא ביהמ"ש המחוזי בחיפה השופט אילן שיף עולה כי ביוני 2011, במועדים שונים, המתין הנאשם עד לצאת כל העובדים מהמשרד, נעל את דלת הכניסה, לקח תרסיס קוטל מזיקים מסוג 300-K והתיז מתכולתו לתוך כוסות השתייה של עובדי המשרד, ולתוך קרטון חלב ממנו נהגו עובדי המשרד לשתות.

עובדי המשרד שתו מהכוסות המרוססות ומן החלב שרוסס, וכתוצאה מכך חשו כאבי ראש ומרירות בגרון.
השופט שיף ציין כי "מעשיו של הנאשם חמורים והיו עלולים להסתיים בתוצאות חמורות יותר. אין מדובר בכישלון חד-פעמי, אלא הנאשם חזר באופן שיטתי מספר פעמים על מעשיו".

תועד במצלמת אבטחה

עוד ציין השופט בגזר הדין כי הנאשם לא חמל על מעבידיו וחבריו לעבודה ופעל ממניע של כעס. "הוא חדל ממעשיו המסוכנים רק לאחר שהותקנה במשרד מצלמה שתיעדה את מעשיו ונפתחה חקירת משטרה. הוא לא נטל אחריות מלאה והתכחש למניע מעשיו".

השופט ציין גם כי מחוות דעת רפואית עולה שקיים חשד שהנאשם יחזור על מעשיו ולפיכך הוא זקוק לטיפול מרפאתי כפוי, ולא ניתן להתעלם מחשש זה. במקביל, לקח השופט בחשבון את העובדה שאין לו עבר פלילי ומדובר בהסתבכותו הראשונה עם החוק.

"הוא סובל מהפרעות אישיות שללא ספק היוו רקע למעשיו", ציין השופט בהחלטתו. "אף שהוא אחראי למעשיו ובעל יכולת קוגנטיבית גבוהה, נראה כי שיקול דעתו השתבש לנוכח מצבו הנפשי; שהייתו במעצר וכן שהייתו ב"מעצר בית" תקופה ממושכת; השפעה מרתיעה להליך המשפטי עליו והוא חווה את מעצרו כטראומטי. וכן נסיבותיו האישיות- אובדן מקור הכנסתו והקלעותו לקשיים כלכליים".

"קיים סיכון להידרדרות"

השופט שיף ציין כי הוא מוכן מחמת הזהירות, לצאת מנקודת הנחה כי לנוכח מצבו הנפשי של הנאשם קיים אכן סיכון להידרדרות במצבו הנפשי וכן לפגיעה בו על ידי אסירים אחרים. "חזקה על שב"ס שידע לטפל בו בעת כליאתו".

לנוכח חומרת המעשים הסדרתיים, לא ראה השופט לנכון לאמץ את המלצת שירות המבחן וכאמור גזר על הנאשם 25 חודשי מאסר, מתוכם 15 חודשי מאסר בפועל והשאר על תנאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת