שרה נתניהו מעידה נגד ליליאן פרץ: שפכה את דמי

אשת רה"מ התייצבה על דוכן העדים בבית הדין לעבודה בחיפה, ומוסרת לראשונה עדות בתביעה שהגישה נגדה מנהלת משק הבית לשעבר של משפחת נתניהו. "הייתה לה עבודה קלה, הרי מדובר בבית ריק", הדגישה שרה נתניהו והאשימה: "פרץ לא אמרה אמת, אלא הכפשות"

ליליאן פרץ הבוקר בבית המשפט (חדשות 2)

בבית הדין לעבודה שבחיפה מעידה היום לראשונה אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, שמוסרת את גרסתה לטענות התביעה שהגישה נגדה העוזרת לילאן פרץ, ששימשה כמנהלת משק הבית של המשפחה בקיסריה.

שרה נתניהו נכנסה לאולם והתיישבה מרחק ארבעה כיסאות בלבד מפרץ. רעיית ראש הממשלה אמרה בפתח הדיון לכלי התקשורת: "אני שמחה שאני רואה פה אנשים שבאו לתמוך בי".

אשת ראש הממשלה תקפה בחריפות את העוזרת והאשימה כי היא מסלפת את העובדות: "עד כה הגברת פרץ לא אמרה אמת, אלא הכפשות ושפיכות דמים".

בעדותה דחתה שרה נתניהו את הטענות שהשמיעה העוזרת, ואמרה כי פרץ קיבלה החזר נסיעות חודשי בסך 400 שקלים, במסגרת תלוש השכר שלה. "אני לא מכירה עוזרות בית שהיו מקבלות תלוש חודשי", אמרה שרה והוסיפה כי העלתה את שכרה של פרץ מ-2,000 שקלים ל-2,500 שקלים בעקבות בקשתה.

"הייתה לה עבודה קלה, הבית הרי ריק"

נתניהו הדגישה כי עבודתה של העוזרת לא הייתה קשה. "הרי מדובר בבית ריק, היא בישלה בסך הכל לארבעה אנשים".

פרץ הגישה תביעה נגד רעיית ראש הממשלה, בה קבלה כי הגברת נתניהו לא שילמה לה שכר מלא עבור שעות נוספות, לא מימנה לה הוצאות מיוחדות ואף התנהגה כלפיה בגסות. בתגובה לתביעה, הגישה שרה נתניהו תביעה נגדית ובה היא דורשת 600 אלף שקלים מליליאן פרץ, בשל הפרת סודיות ופגיעה בשמה הטוב. 

אל רחבת בית הדין לעבודה הגיעו הבוקר יחד עם עוזרת הבית לשעבר, גם סוללת עורכי דינה. לכשנכנסה פרץ אל אולם בית המשפט, תקפו אותה שני עוברי אורח בטענה שהיא "עושה הצגה גדולה שגורמת עוול לשרה נתניהו". עוד נזרק לכיוונה של עוזרת הבית לשעבר, כי "עם הצגה כזו, הגברת פרץ יכולה להתקבל ל'הבימה'".

בתגובה לפרסומים בתקשורת לפיהם עוזרת הבית לשעבר צוטטה כאומרת שהיא "חולה על שרה", ובאחר אף צוטטה כאומרת "באתי בגלל ביבי ונשארתי בגלל שרה", הסבירה היום ליליאן פרץ כי "רק כך היה אפשר להרגיע את הגברת נתניהו".

העוזרת לשעבר: "חיללתי שבת עבור הזוג נתניהו"

"כששרה נתניהו הייתה בחופש והייתי בסופר, היו מזעיקים אותי כדי לקבל את מי שהיה אמור להגיע הביתה, כמו טכנאי; כל הזמן הייתי צריכה להחליף בגדים" - כך העידה היום ליליאן פרץ, שעבדה כעוזרת בית בבית משפחת נתניהו בקיסריה, במסגרת תביעתה נגד שרה נתניהו הנידונה בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה.

פרץ, שהעידה בחקירה נגדית במשפט, סיפרה כי בתקופת עבודתה בבית משפחת נתניהו בקיסריה היא הייתה מגיעה לבית מוקדם בבוקר כדי לעשות דברים לפני ששרה נתניהו תתעורר. "היא כל הזמן אמרה לי 'לא ככה, אלא ככה'", העידה פרץ. "העבודה אצל משפחת נתניהו הייתה בלחץ ובעצבים".

עוד אמרה פרץ בדיון כי במהלך עבודתה היא התבקשה לבשל בביתה הפרטי ולא בבית משפחת נתניהו. "גז, חשמל, שמן, סירים, מים, הכול היה אצלי. (היא אמרה) שאני לא אבשל אצלה בבית, שפיקאסו לא יריח את ריח הטיגונים ואצלי באבא-סאלי כן יריח", אמרה.

פרץ ציינה כי היא אהבה את בנימין נתניהו ואת הילדים ושאפילו "חיללתי שבת בשבילם". עם זאת, היא לא חסכה שבטה משרה נתניהו: "הסטנדרטים של גברת נתניהו מצריכים שעות רבות, וכל יום לבוא. היא דורשת שיטת ניקיון ספציפית, החלפת הבגדים, בשבת היא משאירה לי רשימות מה לעשות בכל השבוע, כאשר עוד לזה מצטרפים עוד קבלנים; כל הזמן הייתי עסוקה בניילון חפצים".

היא הוסיפה: "יכולתי לתקתק את הבית הזה פעמיים בשבוע במשך ארבע שעות, בשיטות העבודה שלי. אף אחד לא יכול היה לעמוד בסטנדרטים שלה. עובדת שמועסקת אצלה היום באה אליי ובוכה וסיפרה לי דברים".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק