שר המשפטים לשעבר פרידמן: "התנהלות לדור פוגעת בפרקליטות"

ביקורת חריפה של פרופ' דניאל פרידמן על פרקליטות המדינה, העומד בראשה משה לדור והיועץ המשפטי לממשלה, ביום שאחרי זיכוי אולמרט. "אם לדור יעזוב את הפרקליטות – זה רק יחזק אותה", אומר פרידמן ל"פגוש את העיתונות". "הפרקליטות צריכה מישהו יותר צנוע ורגיש"

ביקורת קשה של שר המשפטים לשעבר פרופסור דניאל פרידמן, על התנהלות הפרקליטות ומנהל התיק נגד אולמרט, פרקליט המדינה משה לדור. "אם לדור יעזוב את הפרקליטות - בין אם ברצונו ובין אם יגרמו לו לעזוב, זה רק יחזק את הפרקליטות", הוא אומר בראיון מיוחד לדנה ויס בתכנית "פגוש את העיתונות".

"התנהלותו של לדור פוגעת קודם כל בפרקליטות ובמעמד שלה", תקף פרידמן את לדור. "הזיכוי של אולמרט לא אומר דבר. אך הבעיה היא הצורה בה לדור התבטא אחרי גזר הדין. אני במקום עובד בפרקליטות הייתי מרגיש מאוד נבוך, ורוצה שמי שייצג אותי ואת הפרקליטות יהיה יותר צנוע ורגיש. אנשי פרקליטות לא יכולים להרגיש בנוח אחרי ההופעה שלו אחרי גזר הדין".

ביקורת גם על היועץ המשפטי לממשלה

לפרידמן הייתה גם ביקורת קשה על התנהלותו של לדור בזמן המשפט נגד אולמרט. "הוא התבטא נגדו בראיון. איך עושים דבר כזה? איך זה יכול לקרות? איך הוא יכול היה להרשות לעצמו לעשות זאת? בסוף הוא גם התנצל, אז מדוע כל זה היה דרוש?", תהה שר המשפטים לשעבר.

לבסוף, תקף פרידמן גם את היועץ המשפטי לממשלה, אשר פסל את עצמו מכל עיסוק בנושא אולמרט בגלל שהיה פרקליטו בעבר. "אם הוא פסול מלעסוק בעניין - אני לא רואה איך הוא יכול לגבות עכשיו את לדור", אמר פרידמן. "זו לא יכולה להיות פסילה חד-צדדית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת