בכירה בפרקליטות נגד ביהמ"ש: "בגלל תיק אולמרט - אישי ציבור לא יואשמו"

בנאום נסער, תקפה המשנה לפרקליטת מחוז תל אביב בחריפות את ההחלטה לזכות את ראש הממשלה לשעבר מרוב העבירות שיוחסו לו. היא הזהירה כי המהלך עלול להרתיע את הרשויות מלהגיש בעתיד כתבי אישום נגד בכירים

המכה שספגה הפרקליטות בעקבות זיכויו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מרוב סעיפי האישום נגדו ממשיכה לעורר הדים: המשנה לפרקליטת מחוז תל אביב, עו"ד ענת סבידור, מחתה אחר הצהריים על תוצאות ההליך המשפטי והזהירה מפני השלכותיהן, שלדבריה - עלולות להרתיע את הרשויות מלהגיש כתבי אישום.

סבידור, בתו של חבר הכנסת לשעבר מנחם סבידור ז"ל, התייחסה לדברים בכנס של לשכת עורכי הדין שנערך באילת. "אבא שלי היה יושב-ראש הנסת וידע איפה נמצא כל שקל", היא אמרה בפאנל שהנחתה עו"ד רויטל סוויד - והזהירה: "בגלל התיק הזה, לא יגישו כתבי אישום נגד אישי ציבור".

נוסף על כך, היא הביעה תמיהה על מה שהביא את השופטים בתיק לקבל את ההכרעה. "קשה לי להבין איך 450,000 דולר, שלא יודעים איפה הם ולא מדווחים למבקר, איך יש פה זיכוי?! זה לא ברור ואני לא מבינה את זה, אבל לא כל דבר אנחנו יכולים להבין".

היא דחתה את הטענות שעלו אחרי הזיכוי, שלפיהן בהתחשב בתוצאות המשפט - לא היה מקום להעמיד את אולמרט. "אין ספק שאת התיק הזה היה צריך להביא לבית המשפט, ואם לא כך היה - הייתה קמה צעקה שלא הייתה כמותה", היא אמרה. באותו כנס התייחס לפרשה גם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי. "מצאנו נקודות השקה בין תיק אולמרט לתיק ליברמן ונבחן את עמדתנו".

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, מסר בתגובה: "חבל שגורמים בפרקליטות, שעיסוקם היום יומי הוא בלהעביר ביקורת על אחרים ולהפנות כלפיהם אצבע מאשימה, אינם מסוגלים להפנים ביקורת כאשר היא מופנית כלפיהם, ובמקום לתקן את הדרוש תיקון, מעדיפים לתקוף אפילו כאשר הביקורת מגיעה מבית המשפט עצמו. לצערנו, הפרקליטות מכבדת את החלטות בית המשפט, רק כאשר הן תואמות את עמדתה, ובכל פעם שבית המשפט פוסק בניגוד לעמדתה, הפרקליטות מתנהלת כאילו היא מעל בית המשפט".

אולמרט: "אני ישן טוב בלילה"

אחרי הזיכוי, סיפר אולמרט על התקופה שעבר בזמן העמדתו לדין. "אני מכיר את האמת ויודע אותה, אז אני ישן טוב בלילה - גם כשיש מהומה מסביב. כל החיים אני מתמודד עם מצבים שבהם לכאורה לפעמים יש סיבה להיות מוטרד בלילה".

נוסף על כך, סיפר ראש הממשלה לשעבר על התמיכה הגדולה שלדבריו קיבל מחבריו ואמר כי אחרי שבית המשפט אמר את דברו, קיבל יותר מ-500 הודעות טקסט למכשיר הטלפון שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת