ביהמ"ש זיכה את מפקד הכבאות בי-ם

בית משפט השלום בבירושלים זיכה את משה סוויסה, מפקד כבאות ירושלים לשעבר, משורה של עבירות של הפרת אמונים בהן הואשם. סוויסה נלחם במשך תקופה ארוכה על חפותו ועל רצונו להמשיך בשירות, גם אחרי שהושעה. עורך דינו הצהיר כי מדובר במכה קשה לפרקליטות וליחידה המרכזית של משטרת ירושלים: "הוכח כי יש עשן בלי אש"

המפקד זוכה. יחזור לשירות? (AP)

תבוסה נוספת לפרקליטות בתוך יומיים: בית משפט השלום בירושלים זיכה לפני זמן קצר את משה סוויסה, מפקד שירותי הכבאות בירושלים לשעבר, מכל העבירות שיוחסו לו. סוויסה, שהושעה מתפקידו, נלחם במשך חודשים על החזרתו לשירות הכבאות.

בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים נגד סוויסה הוא הואשם בשורה של מעשי הפרת אמונים ובהם העסקת כבאים ועובדים משירותי הכיבוי לצרכיו הפרטיים בביתו ובמקומות אחרים, ובניסיון לשכנע בדרכי מרמה את מי שהיה קצין המבצעים של שירותי הכבאות בירושלים - להסיר את מועמדותו לתפקיד מפקד שירותי הכבאות.

בעקבות החקירה והגשת כתב האישום הושעה סוויסה מתפקידו, ולאחרונה נאלצה עיריית ירושלים להחזירו לעבודה ולהעסיקו בתפקיד אחר. פרקליטו של סוויסה, עו"ד אריאל עטרי, הדגיש כי מדובר בתבוסה צורבת של הפרקליטות ושל היחידה המרכזית של משטרת ירושלים, ובסופו של יום, כך על פי עטרי, במקרה הזה ניתן בהחלט לומר: "יש עשן בלי אש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת