אישום: הלבינו הון בהיקף של 3.5 מיליארד שקלים

הונאת הדלק הגדולה ביותר בתולדות ישראל מגיעה לבית המשפט. כתבי אישום הוגשו נגד המעורבים המרכזיים בפרשה, המייחסים להם בין היתר התחמקות מתשלומי מס בגין עסקאות לרכישת דלק והלבנת הון בהיקף של מיליארדים

אברהם אוסקר, אחד הנאשמים בפרשייה, ארכיון (חדשות 2)

רשות המסים הגישה לבתי המשפט המחוזיים בתל אביב ובבאר שבע כתבי אישום נגד ארבעה מעורבים בהונאת הענק בענף הדלק. בין היתר נאשמים הארבעה בעבירות מס והלבנת הון בהיקף של לא פחות מ-3.5 מיליארד שקלים.

מכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד יניב קרנש, אברהם אוסקר, ונאשם נוסף בפרשה - שלמה אטיאס, עולה כי השלושה ביצעו את העבירות המיוחסות להם בתחכום רב ובשיטתיות. על פי כתב האישום, הנאשמים התחמקו מתשלומי מס בגין עסקאות לרכישת דלק, אותן ביצעו באמצעות החברות שבבעלותם, והלבינו חלק מהכספים.

לטענת רשות המסים, במסגרת ביצוע העבירות, הוציאו וקיזזו הנאשמים חשבוניות פיקטיביות, ולא דיווחו על הכנסות בסכום חסר תקדים של 1.34 מיליארד שקלים. בנוסף נטען כי הם ביצעו עבירות הלבנת הון בהיקף של 214 מיליון שקלים.

כתב אישום נוסף שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד אחד מהמעורבים המרכזיים, דוד מורגנשטרן, מייחס לו עבירות על חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה וחוק איסור הלבנת הון בהיקף של כ-2.5 מיליארד שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת