אהוד אולמרט בבוקר שלאחר הזיכוי החלקי: "אני ישן טוב בלילה"

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט יצא הבוקר מחויך מביתו והתייחס להאשמות שעוד עומדות נגדו במשפט הולילנד. "אני מכיר את האמת ויודע אותה", הדגיש אולמרט. רה"מ לשעבר יכול להתעודד גם מדבריו של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה שאמר הבוקר: "נשקול מחדש כיצד לנהוג בכתב האישום"

בבוקר שלאחר זיכויו משתי הפרשות המרכזיות בהן הואשם, מספר ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט על תחושותיו: "אני מכיר את האמת ויודע אותה - אז אני ישן טוב בלילה". במקביל אומר הבוקר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה: "נשקול מחדש איך לנהוג בכתב האישום הנוסף שעומד נגד אולמרט".

ראש הממשלה לשעבר התייחס לתקופה שעברה עליו במהלך המשפט שהתנהל נגדו והגיע לסיומו אתמול, וייתכן שגם להאשמות שעוד עומדות נגדו בפרשת "הולילנד".

"אני מכיר את האמת ויודע אותה אז אני ישן טוב בלילה, גם כשיש מהומה מסביב, הדגיש אולמרט. "כל החיים אני מתמודד עם מצבים שבהם לכאורה לפעמים יש סיבה להיות מוטרד בלילה".

בנוסף, סיפר ראש הממשלה לשעבר על התמיכה הגדולה שהוא מקבל מחבריו וקרוביו בימים האחרונים. לדבריו, עם פרסום החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים אתמול, קיבל "יותר מ-500 הודעות טקסט".

בתוך כך אומר הבוקר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד רז נזרי לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, כי ישקלו מחדש איך לנהוג בכתב האישום הנוסף שעומד נגד אולמרט, בפרשת הולילנד.

לדור: הפרקליטות היא שהגנה על אולמרט

אתמול, הגיב פרקליט המדינה משה לדור לזיכויו החלקי של אולמרט, והדגיש כי אין בכוונתו להתפטר מתפקידו. "עלינו ללמוד את הממצאים החמורים שנקבעו לגבי מר אולמרט בחלקים בהם כן הורשע בפלילים. אנחנו עושים את זה כדי לגבש את עמדתנו לגבי העונש הראוי לו בסוף המשפט", הסביר לדור.

פרקליט המדינה הוסיף: "החוק מחייב אותנו להגיש כתבי אישום במקום בו הראיות מבוססות להערכתנו, על סיכוי סביר להרשעה. זאת גם חובתנו הציבורית. לו היינו מחליטים לגנוז פרשיות אלו ולא להביאן לבירור מכובד ופומבי - היינו מועלים בתפקידנו".

"הפרקליטות היתה זו שביקשה לקיים את שמיעת העדות המוקדמת בדלתיים סגורות - והיא זו שהגנה על רה"מ בהמשך הדרך בשעה שהוגשה העתירה לבג"ץ כדי להפסיק את כהונתו. אמרנו שם שהמשך כהונתו של מר אולמרט הוא עניין פוליטי וציבורי - ולא משפטי באותה עת. בדמוקרטיה ראויה ובשיטתנו המשפטית אין בית המשפט מקבל תמיד את עמדת התביעה. אסור לראות בזיכוי בנושאי טלנסקי וראשונטורס כשל לעצמו ולבטח תקלה או כשל של התביעה", אמר לדור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת