צפו: אולמרט תוקף את התנהלות הפרקליטות

לאחר שזוכה בפרשות "ראשונטורס" ו"מעטפות הכסף", תוקף הערב אולמרט בחריפות את פרקליטות המדינה. בשיחת טלפון עם סניגורו בנושא העדות המוקדמת של טלנסקי הוא מדגיש: "כשרואים את החקירה, היה מקום לשקול אם זו דרך הפעולה הנכונה בכלל להמשיך איתו"

שעות לאחר שזוכה מפרשות "ראשונטורס" ו"מעטפות הכסף" ערך ראש הממשלה לשעבר שיחת טלפון עם פרקליטו נבות תל צור, בה הוא טוען - היה ניתן למנוע את כל פרשת טלנסקי.

בתיעוד הבלעדי של השיחה שהגיעה לידי כתב חדשות 2 גיא פלג, מפנה אולמרט לאותו רגע דרמטי שהפרקליטות מבקשת עדות מוקדמת מהעד המרכזי משה טלנסקי - העדות המוקדמת המוקדמת שהיתה בבסיס החלטתו להתפטר.
בשיחה מביתו אומר אולמרט: "נבות, נאמר שמה על העד דברים חמורים ביותר, לרבות העניין שהיה מקום שהעד הזה (טלנסקי), אחרי שרואים את העד הזה בווידיאו, הם כותבים, כשרואים את החקירה, היה מקום לשקול אם זו דרך הפעולה הנכונה בכלל להמשיך איתו".

"כלומר, הם פוסלים את העדות הזאת, לא רק לפרטים, אלא את כל הדרך מההתחלה ועד הסוף. ואין ספק שהם עשו פה עבודה יסודית מדהימה. הרי אנחנו כולנו נדהמנו כששמענו אותם מגיבים לפרטי הפרטים והם ראו את כל הניואנסים", הדגיש אולמרט.

אולמרט: "לא היה ולא נברא"

לאחר מסירת הכרעת הדין הגיב אולמרט בבית המשפט על החלטת השופטים. "אני רוצה להזכיר לכם כי לפני ארבע שנים כיכבו בכל כלי התקשורת של מדינת ישראל הפרסומים על מעטפות הכסף. לא היו מעטפות כסף, אין מעטפות כסף, בית המשפט הכריע בצורה החד משמעית ביותר - שאין מעטפות כסף, נא להוריד את הנושא הזה מסדר היום. לא היה ולא נברא", פתח אולמרט את דבריו.

"לא הולכתי שולל מוסד אחד, לא את יד ושם, לא את על"ה, לא את הוועד למען החייל או את ארגוני הצדקה", המשיך אולמרט. "מי ששמע בדיון את הנציגים של הארגונים הללו, שמע שלא היה איש ציבור ישראלי שגייס למענם מאות מיליוני דולרים כפי שעשיתי 30 שנה. פרשת ראשונטורס נמחקה. לא הייתה שחיתות או קבלת כספים, לא היה שימוש בכספים או מעטפות כסף - לא היה שום דבר מהדברים שניסו לייחס לי".

באשר להרשעתו בהפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות, אמר אולמרט: "בית המשפט החליט שבעניין שנוגע למרכז ההשקעות הפרתי אמונים. אני מכבד את החלטת בית המשפט ואני אפיק ממנה את הלקחים שמתחייבים מההכרעה הזאת. אני רוצה להזכיר שבית המשפט אמר שהייתה כאן אי תקינות פרוצדוראלית - לא שיחדתי, לא קיבלתי דבר או נהניתי מדבר. זו הרשעה שאני מכבד, אקח אותה לתשומת לבי ואפיק ממנה את הלקחים".

יום הדין של אולמרט - סיקור מיוחד

היום הגורלי של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

ההסתבכויות של אולמרט: ראשונטורס, טלנסקי ומרכז ההשקעות

האם ראש הלשכה לשעבר שולה זקן תורשע שוב?

אמנון דנקנר תוקף: "הפרקליטות צריכה להתבייש - הפרקליט צריך להתאבד"

שולה זקן הורשעה בקבלת דבר במרמה בפרשת ראשונטורס

הפרקליטות על הזיכוי: "הופתענו"

שולה זקן: הייתי כלי בידי רודפי אולמרט

ח"כים נגד אולמרט: "מושחת"