שופטי בג"ץ לצדדים: בית המשפט העליון הוא לא גננת

שפה מאוד לא משפטית בהחלטת בג"ץ. שלושת השופטים תקפו באירוניה את הצדדים בהחלטה שפרסמו: "הצדדים סוברים כנראה כי התיק מתנהל בבית המשפט העליון בשבתו כגננת". הדברים נכתבו בתשובה לעתירה שהגישה תנועת נאמני הר הבית בקשר לעבודות שנעשות תחת כיפת הסלע, יו"ר העמותה אומר: "אני נדהם שבג"ץ מתבטא כך"

החלטת בג"ץ (חדשות 2)

בית המשפט העליון פרסם החלטה יוצאת דופן, ובחר בשפה אירונית וחריגה: "הצדדים או חלקם סבורים, כי התיק מתנהל בבית המשפט העליון בשבתו כגננת". על המשפט הזה חתומים השופטים אליקים רובינשטיין, יצחק עמית ונעם סולברג.

מדובר בעתירה שהגישה תנועת "נאמני הר-הבית" בנושא רציני בהחלט: העמותה טוענת כי עבודות שמבצע הווקף המוסלמי בכיפת הסלע שעל הר הבית פוגעות באבן השתייה, המקום בו מל אברהם את יצחק, והאבן עליה הוקמו שני בתי המקדש. התנועה טוענת כי הווקף פוגע באבן, ועתרה לבג"צ כדי שהמדינה תעצור את העבודות במקום.

הדברים נכתבו בקשר לבקשת בית המשפט מהעמותה להביא ראיות לנעשה במקום, כגון תמונות וסרטי וידאו, ואת העדויות הללו הגורמים אמורים לבדוק כדי לראות מה אכן נעשה מתחת למבנה כיפת הסלע.

סלע המחלוקת. הר הבית, ארכיון (חדשות 2)

"הביטוי הזה הוא עצוב נורא, אני חושב שזה עצוב מאוד שכך מתייחס בית המשפט הגבוה לצדק לעתירה בנושא המקום המקודש ביותר לעם ישראל שמחולל ביד גסה", אומר גרשון סולומון, יו"ר תנועת נאמני הר הבית. "בית המשפט לא היה מתבטא כך בנושא חילול כנסייה או מסגד בארץ. אני נדהם שבג"ץ מתבטא כך בנושא כיפת הסלע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת