לילך שם טוב: "לא הייתי מתנגדת לגזר דין מוות"

ביהמ"ש המחוזי בפתח תקווה גזר את עונשו של איתי בן דרור שרצח את שלושת ילדיו. "אני מרגישה שנעשה צדק לילדים שלי", אמרה האם לילך שם טוב בביהמ"ש. "לא הייתי מתנגדת גם לעונש מוות"

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר היום את דינו של איתי בן דרור, שהורשע ברצח שלושת ילדיו - עומר, אור ורוני ז"ל, לפני כשנתיים בביתו בנתניה. בן דרור נידון לשלושה מאסרי עולם ובנוסף הוטל עליו לשלם פיצויים של חצי מיליון שקלים לאשתו לשעבר לילך שם טוב. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טרם הכרעת הדין, הבהירה שם טוב שלא תסתפק בפחות משלושה מאסרי עולם.

"לא הייתי מתנגדת לגזר דין מוות אם היה כזה", אמרה שם טוב ופסלה אפשרות שבית המשפט יכריע כי בן דרור לא כשיר למאסר. "אני לא חושבת שכבוד בית המשפט שכבוד בית המשפט צריך לאפשר דבר כזה כי הוא שפוי, עוד לפני שהחליטו לתת לו את הילדים וגם בימי השבעה", הבהירה האם וציינה כי תגיש ערעור על כל גזר דין מופחת משלושה מאסרי העולם.

לאחר גזר הדין, תיארה שם טוב בקושי רב את הרגשתה. "התחושות לא קלות, יש לחץ ומועקה, אבל אני יודעת שלפחות הצדק נעשה עבור הילדים שלי".

"אני מאוד מקווה שלא אשמע ממנו לעולם ושהוא מבין שהוא צריך להפסיק להטריד אותי כי זה לא יעזור לי", הוסיפה שם טוב ושללה אפשרות שיבקר את הקבר בו נטמנו ילדיה. "זה יקרה על גופתי המתה".

בן דרור הורשע ברצח המשולש לפני יותר משנה. עורך דינו מטעם הסנגוריה הציבורית, רן אלון, טען בדיון כי מרשו כי בניגוד לעמדת הפרקליטות, לא תכנן את הקטל המחריד של ילדיו כחודש לפני מעשי הזוועה, וגרס כי המחשבה לבצע זאת צצה בראשו רק שבוע קודם לכן.

נוסף על כך, טען בן-דרור כי את הסכינים שבאמצעותם דקר למוות את ילדיו לא רכש במיוחד כדי להגשים את תכניתו החולנית - וכך גם לא את הגלולות שבאמצעותן ניסה להתאבד. באותו הנושא, הוא עמד על כך שבניגוד לטענות בפרקליטות, אכן ניסה לשים קץ לחייו ולא "ביים" זאת כדי לזכות בעונש מקל.

"מקווה שלא אראה אותו יותר" 

ערב לפני גזר הדין, סיפרה גרושתו של בן דרור, לילך שם טוב, על תחושותיה. "אני חוששת שהוא לא יקבל את העונש הראוי לו - שלושה מאסרי עולם", אמרה בראיון מיוחד לחדשות 2. "אני לא מצליחה למצוא הצדקה למה לקח שנתיים עד שדינו נגזר. הבטיחו לי שזה יסתיים תוך שנה לאחר שהוברר לחלוטין שהוא כשיר לעמוד לדין עוד בשבעה".

מאז היום הראשון של מעצרו, המשיך בן-דרור להטריד את אישתו לשעבר בפייסבוק ובטלפון, אבל זה לא שימנע ממנה להגיע לבית המשפט ולראות את הצדק נעשה. "הוא כל-כך לא ראוי לתגובה שאני אפתיע את עצמי אם אפנה אליו, אבל זה סוף של משהו בתקווה שלא אצטרך לפגוש אותו שוב".

בינתיים, ממשיכה שם-טוב לנסות ולהשתקם מהאסון הנורא בעזרת משפחה, חברים, ומכתבים אותם היא שולחת לשלושת ילדיה. "איזה כוח, עוצמה ואהבה זכיתם לקבל מכל מי שהגיע. אני מתנצלת שנבצר ממני לקבל סיוע". "אני אנצח, בנחישות והתמדה אני אנצח, ואם אני אחדל אז הזיכרון של הילדים שלי ייעלם לנצח", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת