הפרקליטות על הזיכוי: "הופתענו"

ההרשעה של אולמרט בפרשת מרכז ההשקעות מתגמדת לעומת סעיפי האישום בשתי הפרשות המרכזיות שבהן זוכה. בפרקליטות קיבלו את ההחלטה בהפתעה גמורה, אך טרם החליטו אם לערער. "אולמרט זוכה מחלקים נרחבים בכתב האישום וכמו שאמרתי לא ציפינו לכך", אמר התובע

זיכויו של ראש הממשלה לשעבר בשתי הפרשות המרכזיות שלו התקבלו בהפתעה גמורה בפרקליטות מחוז ירושלים. "לא צפינו את התוצאה הזאת וזה ברור לגמרי", אמר הבוקר עו"ד אלי אברבאנל, פרקליט מחוז ירושלים והתובע בתיק.

"יחד עם זאת, עוד לפני שנדבר על הזיכוי מחלקים נרחבים בכתב האישום, צריך לומר באופן ברור כי אין להקל ראש בכך שאדם כל כך בכיר בחיים הציבוריים הורשע במה שהורשע", הוסיף עו"ד אברבאנל. "בית המשפט ביקר בחריפות את התנהגותו של מר אולמרט, וקבע שעובד ציבור בכיר או זוטר לא יכול לקבל החלטות ולא לעסוק בעניינים שנוגעים למקורביו כשמדובר בניגוד עניינים חריף".

"עובד ציבור מחויב אך ורק לאינטרס הציבורי ולא שום דבר אחר. אלה נורמות התנהגות בסיסיות שהופרו פעם אחר פעם בהתנהלות שלו - שלא תואמת את טוהר המידות", אמר התובע, אך הוסיף כי "אולמרט זוכה מחלקים נרחבים בכתב האישום וכמו שאמרתי לא ציפינו לכך".

"אני לא מתחמק ויש כאן שאלה נורמטיבית שבית משפט חשב אחרת מהפרקליטות וזה בסדר גמור - זה בדיוק הפער", הסיבר עו"ד אברבאנל והדגיש כי עדיין לא הוחלט אם להגיש ערעור על ההחלטה. "נלמד את החומר ונגיב בהתאם", סיכם.  

פרשת אולמרט - סיקור מיוחד:

היום הגורלי של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

ההסתבכויות של אולמרט: ראשונטורס, טלנסקי ומרכז ההשקעות

האם ראש הלשכה לשעבר שולה זקן תורשע שוב?

אמנון דנקנר תוקף: "הפרקליטות צריכה להתבייש - הפרקליט צריך להתאבד"

שולה זקן הורשעה בקבלת דבר במרמה בפרשת ראשונטורס

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת