אמנון דנקנר תוקף: "הפרקליטות צריכה להתבייש - הפרקליט צריך להתאבד"

אמנון דנקנר ועו"ד רם כספי המקורבים לראש הממשלה אהוד אולמרט לא הסתירו את שביעות רצונם מהחלטת בית המשפט המחוזי בירושלים. "אהוד ומשפחתו עברו שבעה מדורי גיהנום. הפרקליט צריך להתאבד", אמר דנקנר, בעוד עו"ד כספי מציע לפרקליטות לעשות חשבון נפש

חבריו הקרובים של אהוד אולמרט קיבלו בשמחה את הכרעת הדין, שזיכתה אותו בשתי הפרשות החמורות שבגינן הועמד לדין. "זהו יום מאושר", אומר חברו אמנון דנקנר, "כל מה שטענו הוכחנו כצודקים ולבי עולה על גדותיו כשאני חושב על מה שחברי הטוב והיקר עבר בשנים האלה. זה נגמר נהדר והיה מיותר".

מיד לאחר מכן, תקף דנקנר את אמצעי התקשורת והפרקליטות. "אותם חלקים בתקשורת שהתנפלו על אולמרט וצידדו רק בעמדת הפרקליטות, צריכים לחשוב איך הם התנהגו והעבירו שבעה מדורי גיהנום את אהוד ומשפחתו. דיברתי איתו אתמול בלילה והתכתבנו במסרונים בבוקר. לי הייתה תחושת בטן ולאהוד לא, וטוב שכך. הוא הגיע, ניצח, הוכח כמי שהאישומים החמורים הוסרו מעליו ואני שמח בשמחתו".

"אנחנו היינו סמרטוטים לעומתו", אמר העיתונאי לשעבר, "הוא עבר את זה בקור רוח ושלווה נפשית מעוררת השתאות".

דקות לאחר הכרעת הדין, הגיע דנקנר לבית המשפט המחוזי בירושלים. "היה לנו חשוב להגיע היום ולהיות איתו בכל השנים הנוראיות האלה שהפרקליטות וחלק זדוני ורקוב בתקשורת פגעו בו. יש האומרים שפרקליט המדינה צריך להתפטר - אבל לדעתי הוא צריך להתאבד. הוא גרם לכך שממשלה בישראל נפלה, שראש ממשלה התפטר, הוא הביא לכך שהחיים של מיליוני ישראלים שונו ולדעתי שונו לרעה".

"הוא עשה פוטש משפטי לממשלה חוקית בדרך נלוזה ועקלקלה. הם צריכים להתבייש ולעשות חשבון נפש", סיכם דנקנר.

"לנהוג במשנה זהירות מול אישי ציבור"

"זהו יום עצוב לעם ישראל, ללא קשר לזיכוי", כך הגיב עו"ד רם כספי להכרעת הדין במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

"זה לא הפתיע אותי", הוסיף עו"ד כספי, "אני שמח על הזיכוי בעיקר בשביל אהוד, משפחתו ומדינת ישראל. עם זאת, מדובר ביום עצוב לעם ישראל כי ראש ממשלה, לטעמי ראש ממשלה טוב, הודח וזוכה".

"יש לנהוג במשנה במשנה זהירות כאשר מגישים כתבי אישום נגד אישי ציבור ואולי צריך להסיק מסקנות", סיכם הפרקליט, "זה צריך להטריד את כולנו שהפרקליטות מגישה כתבי אישום נגד אנשים שנותנים את כל חייהם למען השירות הציבורי".

יום הדין של אולמרט - סיקור מיוחד:

היום הגורלי של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

ההסתבכויות של אולמרט: ראשונטורס, טלנסקי ומרכז ההשקעות

האם ראש הלשכה לשעבר שולה זקן תורשע שוב?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת