אולמרט: "מעולם לא לקחתי אגורה לכיסי"

על אף החקירות המשטרתיות, העדויות והחשדות החמורים המשיך אהוד אולמרט להכחיש בתוקף כי ביצע את העבירות המיוחסות לו. "מעולם לא לקחתי אגורה לכיסי", טען והאשים: "מי שמטיף לי מוסר ייאלץ להתמודד עם האמת". תזכורת: ההכחשות, ההאשמות וההתפטרות הדרמטית

"אני מביט בעיניים של כל אחד ואחת מכם ואומר: 'מעולם לא קיבלתי שוחד. מעולם לא לקחתי אגורה לכיסי'" - כך הצהיר ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במאי 2008 לאחר פרסום החשדות שיוחסו לו במסגרת פרשת טלנסקי.

כשלושה חודשים לאחר מכן התייצב אולמרט בפני המצלמות והודיע כי לא יתמודד על ראשות קדימה ועל כוונתו להתפטר מתפקיד ראש הממשלה. "האם עשיתי טעויות במהלך פעילותי רבת השנים? בהחלט כן, ועליהן אני מתחרט ומצטער. אך האם התמונה האמיתית של הדברים היא זו שמוצגת בפני הציבור? בשום פנים ואופן לא", הדגיש.

"חובתי לעשות את חשבון הנפש של כולנו", הוסיף אולמרט, "באחריות, גם אם זה כואב, גם אם זה מחייב הכרעות שיש להן מחיר אישי. אבל ייתכן שיהיה בכך אולי סימן דרך לעתיד החיים הדמוקרטיים שלנו. אולי אני היום, בהכרעתי האישית, פותח צוהר למציאות נכונה יותר".

במהלך הנאום המשיך ראש הממשלה לשעבר לטעון לחפותו ולא היסס לשלוח חצים. "לא אנהל את ההתדיינות הזאת בתקשורת ולא במסיבת עיתונאים, אלא במאבק מאוזן והגון כפי שעשיתי כל חיי", אמר והדגיש: "מי שמטיפים לי מוסר על זה היום יאלצו יום אחד להתמודד עם האמת, כפי שתצוף ותעלה מול פניהם הם יודעים זאת היטב". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת