היום הגורלי של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט

בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל יפרסם בית המשפט פסק דין בעניינו של ראש ממשלה לשעבר. אהוד אולמרט יישב על ספסל הנאשמים עם שולה זקן ויאזין בקשב להכרעה בשלוש הפרשות בהן הוא מואשם: ראשונטורס, מעטפות הכסף של טלנסקי ובנק ההשקעות. אם יורשע באחד הסעיפים, יחל שלב הטיעונים לעונש בחודש ספטמבר

יום דרמטי לאהוד אולמרט ולשולה זקן: בית המשפט המחוזי בירושלים יפרסם הבוקר את פסק הדין בפרשות ראשון טורס, מעטפות הכסף של טלנסקי ובנק ההשקעות. לאחר מעל 100 דיונים יגיע ראש הממשלה לשעבר להקראת החלטת השופטים. אולמרט צפוי להגיע להיכל בית המשפט ללא בני משפחתו, וישמע את הכרעת הדין בפרשות השונות. אם אולמרט או זקן יורשעו באחד הסעיפים, שלב הטיעונים לעונש צפוי להתחיל בחודש ספטמבר.

אנו נעביר את הקראת פסק הדין במשדר מיוחד בחדשות 2 ובחדשות 2 באינטרנט החל מהשעה 08:30. 

זו הפעם הראשונה מאז קום המדינה שראש הממשלה יישב על ספסל נאשמים ויאזין לפסק דין בעניינו. לקראת פרסום תוצאות המשפט, מודים מקורביו של אולמרט כי אכן היו אי-סדרים בהתנהלותו ו"בלגן" כללי לדבריהם - אך הוא לא פעל בשחיתות. לטענת המקורבים הפרקליטות רדפה רק אחרי אולמרט, ולמרות שגם לראש הממשלה נתניהו ולנשיא פרס היו אי-סדרים רבים.

מאידך גורמים בפרקליטות בטוחים כי מחר בית המשפט ירשיע את אולמרט במעורבות בפרשות. לטענתם, במהלך דיוני המשפט הם הצליחו להראות מהלך שיטתי של פריעת חוק שבוצע על ידי ראש הממשלה לשעבר.

אישומים חמורים בשלוש פרשות

אולמרט מואשם בפרשות בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד והעלמת הכנסות במרמה. יש לציין כי הוא אינו מואשם בקבלת שוחד.

משרד הנסיעות ראשונטורס. ארכיון (חדשות 2)
על פי כתב האישום, בפרשת ראשונטורס, "עברו הנאשמים עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד". ראש הממשלה לשעבר מואשם בפרשה זו גם בעבירה של העלמת הכנסות במרמה.

בפרשת טלנסקי מואשם אולמרט, ב"עבירות של מרמה והפרת אמונים, ובהתנהלותו מול מבקר המדינה ואנשי משרדו עבר גם עבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. לנאשמת שולה זקן, מיוחסת בגין התנהלותה האמורה, בהצטרפה להתנהלותה המתוארת באישום הראשון, עבירה של מרמה והפרת אמונים".

אולמרט, בעת שהיה שר התמ"ת וממונה על מרכז ההשקעות שתפקידה היה לסייע לעסקים, נאשם כי קיבל החלטות משמעויות לטובת חברת "סיליקט" לטובת קידום וסיוע למקורביו. גם בפרשה זו נאשם אולמרט בקבלת דבר במרמה.

גם נאשמת. שולה זקן (חדשות 2)

אישום נוסף בסדרת האישומים מתייחס לאי דיווח למבקר המדינה על כל הכספים שקיבל אולמרט. כתב האישום מפרט כי "בדיווחיו החסרים למבקר המדינה בעניינים אלה ביצע הנאשם מעשי מרמה נוספים בגינם הוא מואשם בעבירה נוספת של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת