30 חודשי מאסר לשוטרים המפקירים

עונש כבד נגזר בבימ"ש השלום בירושלים על השוטרים ברוך פרץ ואסף יקותיאלי שהפקירו עציר פלסטיני למות בצד הדרך. בהחלטתו כתב השופט כי "כוחו של שוטר טמון בחוסנו המוסרי", ושלח את השניים למאסר

בבית משפט השלום בירושלים נמסר היום גזר הדין במשפטם של שני השוטרים ברוך פרץ ואסף יקותיאלי. על השניים נגזרו 30 חודשי מאסר לאחר שהורשעו בגרימת מוות ברשלנות של שוהה בלתי חוקי פלסטיני ביוני 2008, אולם בית המשפט נעתר לבקשת השניים והחליט לדחות את ביצוע העונש עד להגשת ערעור.

האיש, עומר אבו-ג'ריבאן מרפיח, הושלך על ידי השניים אל שולי כביש 443 כשהוא חולה, פצוע ומחובר לקטטר, מבלי שצויד באוכל או בשתייה. הוא נמצא בלא רוח חיים כעבור יומיים, אחרי שהתייבש למוות.

השופט חיים לי-רן כתב בגזר הדין: "מתקשה אני להבין כיצד - אף שהיו ערים לחלוטין למצבו הפיזי והנפשי של העצור - טחו עיניהם מראות, מלהבין ומלהפנים את מצוקתו של בן אנוש שנברא בצלם, והותירוהו במצבו, באישון לילה, בכביש חשוך".

על חומרת העונש שבחר לגזור על השניים כתב לי-רן כי מטרתו "להבהיר לכל אלה הנוטים לנהוג נאשמים כלפי מי שנתונים לסמכותם כי אל לא לשוטר לנטוש ערכי אנוש ומוסר בסיסיים ואוניבירסאליים, כזכותו של אדם  לחיים ולכבוד - יהא מוצאו אשר יהא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת