צפו: נער דוקר עובד בית קפה ופוצע אותו אנושות - בעקבות ויכוח

א', תלמיד תיכון, נאשם שתקף בסכין אדם שעמו התקוטט וגרם לפציעתו באורח אנוש לפני כ-3 שבועות. מצלמות האבטחה במקום תיעדו את התפתחות האירוע האלים: ויכוח סתמי שהוביל לדקירה - שכמעט נגמרה במוות

לפני כשלושה שבועות, ביום הראשון של החופש הגדול, התרחש אירוע הדקירה הראשון לתקופה זו - כשתלמיד תיכון תקף עובד בבית קפה בראשון לציון ופצע אותו אנושות. מצלמות האבטחה בבית העסק תיעדו את השתלשלות האירועים האלימה שהייתה עלולה להסתיים בתוצאה טראגית בהרבה.

התקיפה החלה כשא' וכמה מחבריו, כולם תלמידי תיכון, הגיעו לבית הקפה "שישה" במערב ראשון לציון. זמן קצר לפני הסגירה התפתח ויכוח קולני בין הבעלים לבין הצעירים.

הבעלים האשימו את א' וחבריו בכך ששברו את כף האשפה של בית הקפה, ועד מהרה התפתח הוויכוח והפך לקטטה, שבשיאה התנפלו בעלי בית הקפה על א' והחלו להכות אותו.

א' טען להגנת עצמית

בתמונות מצלמת האבטחה שמתפרסמות הערב נראה א' כשהוא מנסה להימלט מהם, וכעבור רגעים ספורים הופרדו שני הנצים. אלא שלפתע שלף א' סכין ורץ לעברו של עבד אליאס אבו מאנה, עובד בבית הקפה. הוא דקר אותו בחזהו כמה פעמים ואחר כך נמלט עם חבריו מהאזור. במקביל, פונה העובד לבית חולים במצב אנוש - שם הצליחו הרופאים להציל את חייו.

בלשי משטרת ראשון לציון הגיעו לזירה ועצרו ארבעה חשודים במעורבות באירוע. בחקירתו קשר עצמו א' לקטטה ולפי כתב האישום שהוגש נגדו, החזיק בסכין עוד טרם המעשה. להגנתו טען כי דקר את העובד בניסיון להגן על עצמו.

אנשי פרקליטות מחוז מרכז הגישו נגד א' כתב אישום חמור המייחס לו עבירה של גרימת חבלה בנסיבות מחמירות, שהעונש המקסימלי שניתן לגזור עליו בגינה נקבע על 20 שנות מאסר. בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוארך מעצרו עד תום ההליכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת